Yozgat Salı Pazarı’nda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür yardımcısı Sevda Şahin koordinasyonunda Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı personellerinin de katılımıyla pazarda bulunan tezgahlara çeşitli dövizler asılırken, pazarcı esnafına ve alışveriş yapan vatandaşlara da broşürler dağıtıldı. 
Kadına el kalkamaz projesi ve Kades uygulaması hakkında bilgilendirme yapar Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı personelleri kadına şiddetin insanlık suçu olduğunu anlattılar. 
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Topal, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı faaliyetleri kapsamında düzenledikleri farkındalık çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Sosyodestek personellerinin sahaya çıkarak kadına yönelik şiddet hakkında vatandaşları bilgilendirdiğini vurgulayan Topal, farkındalık çalışmalarına Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nın ilgili birimlerinin de destek verdiğini vurguladı. Kadına yönelik şiddetin bir insanlık suçu olduğunu anlatan Topal, ‘’Kadına yönelik şiddet, kadınların maruz kaldıkları fiziksel, cinsel, ekonomik ve psikolojik eylemler olarak karşımıza çıkıyor. Şiddet yaşam hakkı, eğitim hakkı ve sağlık hakkı gibi temel insan haklarını ihlal ediyor. Kadın, erkek ve çocuk fark etmeksizin hepimiz, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamayı hak ediyoruz. Her birimiz bir ailenin parçasıyız ve biliyoruz ki; güçlü aile güçlü toplumu inşa eder. Bu toplumu kurabilecek güç şiddetsiz bir hayatı benimsemekten geçer’’ şeklinde konuştu.
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Topal, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı çerçevesinde düzenlediğimiz farkındalık çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Sosyal destek personellerimiz sahaya çıkarak kadına yönelik şiddet konusunda vatandaşlarımızı bilgilendiriyor. Bu çalışmalara Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın ilgili birimleri de destek veriyor" dedi. Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi