Sarıkaya ilçesinde   hizmete başlayan Basilica Hotel&Spa'nın açılış töreni geçekleşti.
TKDK desteği ile turizmci iş insanı Murat Alpaslan tarafından yaptırılan ve isim hakkını verilen  Basilica Hotel & SPA tesisinin . İlçe turizmine katkı sağlanacağı söylendi.
Basilica Hotel & SPA tesisinin  açılşına Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ayrıca Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar, Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Karayakup Belediye Başkanı A. Dursel Erdoğan, daire amirleri, kurum müdürleri, stk temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
 Belediye Başkanı Ömer Açıkel açılışta yapmış olduğu konuşmada, Sarıkaya  adına önemli bir tesisin daha hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Basilica Otel & Spa merkezinin ilçemize, ilimize ve ülke turizmine değer kazandırmasını temenni ederek ederek hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.
 Başkan Açıkel “ TKDK desteği ile turizmci iş insanı Murat Alpaslan tarafından yaptırılan ve isim hakkını verdiğimiz Basilica Hotel & SPA tesisinin açılışını gerçekleştirdik. İlçemiz turizmine katkı sağlaması dileğiyle hayırlı olmasını temenni ederim.” Dedi 
Açılış töreninde konuşan Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, “İşletmenin başta Sarıkaya’mıza sonra Yozgat’ımıza ve ülke turizmimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 
Tabii Sarıkaya’mıza Yozgat ili içerisinden Turizm potansiyeli en yüksel ilçelerimizden birisi gerek kamu sektörümüzün gerekse özel yatırımcılarımızın vesilesiyle bu turizm potansiyeli günden güne ortaya çıkacak ve ilerleyen süreçte de ülke turizmine büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. 
Elbette bütün yatırımlarda olduğu gibi bu yatırımda da çok büyük emekler var bizde kısmen şahit olduğumuz kadarıyla çok uzun süreç içerisinde büyük emeklerle bu günlere gelindi. 
Basilica Otel & SPA merkezinin ilçemize, ilimize ve ülke turizmine değer kazandırmasını temenni ederek bol kazançlar dileriz” şeklinde konuştu.
Açılışta sırasıyla Basilica Hotel&Spa İşletmecisi Murat Alparslan, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ve Yozgat Milletvekili Lutfullar Kayalar’da birer konuşma yaptı. 
Yapılan konuşmaların ardından açılışı yapılan otel gezildi.                              HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi