Yozgat’ta yaşları 15 ile 75 arasında değişen ‘Seher Vakti Spor Ekibi’ üyeleri 27 yıldır seher vaktinde, yazları Çamlık Milli Parkı'nda, kışları ise spor salonunda buluşarak güne spor yaparak başlıyor. Farklı kesimlerden insanların bir araya gelmesi ile kurulan ekip, şehrin farklı doğal kulvarlarında spor yaparak hem sağlıklı bir yaşamın mesajını veriyor hem de topluma örnek oluyor. Sıkı dostlukları ve muhabbeti sabah sporu ile bütünleştirmeyi başaran Seher Vakti Spor ekibi, sabahın ilk ışıkları ile birlikte Türkiye’nin ilk milli parkı Çamlık’ta bir araya geliyor. Ekip üyeleri, güne zinde başlamanın ayrıcalığını yaşıyor.
Yozgat'ta bir grup spor aşığı tarafından oluşturulan Seher Vakti Spor Ekibi’ne Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Hıdır’da katıldı.
27 yıldır aralıksız sağlıklı yaşama adım atan Seher Vakti Spor Ekibi güne başlarken, sürprizle karşılaştı. Yozgat’ta göreve başladığı ilk günden bu yana vatandaşlarla iç içe olan Rektör Yaşar, spor ekibinin antremanına katıldı. 
Seher Vakti Spor Ekibi ile birlikte koşuya katılan ve kültür fizik hareketlerine eşlik eden Rektör Yaşar, her fırsatta ekiple birlikte güne spor yaparak başlamak istediğini dile getirdi.
 Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda toplanan ve ‘ekip çavuşu’ Osman İçme tarafından her sabah alınan yoklamanın ardından spora başlayan Seher Vakti Spor Ekibi üyeleri, bol oksijenli Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda 1 saat boyunca yürüyüş ve kültürfizik hareketleri yapıyor. 
Çevre dostu grup daha sonra milli parkta çevre temizliği yaparak işlerine gitmek için dağılıyor. 
Seher Vakti Spor Ekibinde milletvekilinden belediye başkanına, daire müdürlerinden memura, gazetecilerden esnafa, işçiye, emekliye kadar birçok kesimden insan bulunuyor. Spora 3 kez mazeretsiz katılmayan üyeye ise ekip çavuşu tarafından yemek ısmarlama cezası veriliyor.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi