Sorgun Belediyesi Yapı, Dekorasyon ve Gayrimenkul Fuarı İç Anadolu Bölgesi’nin ekonomisinde vazgeçilmez bir lokomotif olma yönünde devam ediyor.
Son yıllarda özellikle fuar anlamında ülke genelinde kendinden söz ettiren Sorgun Belediyesi, önemli firmalara da ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.
Sorgun Şakir Efendi Meydanı’nda 21-30 Temmuz günleri arasında Yapı, Dekorasyon ve Gayrimenkul Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Düzenlenen fuar açılışına, Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Ak Parti Yozgat Milletvekili Süleyman  Şahan, Yozgat Valisi Ziya Polat  ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.
Dualar eşliğinde açılan fuarda Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ilçenin İç Anadolu Bölgesi’nin ekonomisinde vazgeçilmezlerinden olacağını söyledi.
Başkan Ekinci, “Bölgemizde birçok organizasyona öncü olduk, göreve geldiğimiz günden itibaren projelerimiz örnek alınır ve uygulanır hale geldi. Ben inanıyorum ki Yapı, Dekorasyon ve Gayrimenkul Fuarımızda aynı ilgi ile takip ediliyor ve sayıları artacak. Sektörün öncü firmalarını alıcısıyla bir araya getirdiğimiz fuarımızın açılışını ilçe halkımızla yapmaktan dolayı çok mutluyum. Projelerimiz her zaman şehrimizin kalkınmasına yönelik olmuştur. Bu fuarımızda da çok iddialıyız. Sorgun Belediyesi Yapı, Dekorasyon ve Gayrimenkul Fuarı İç Anadolu Bölgesi’nin ekonomisinde vazgeçilmez bir lokomotif olacak. İnşaat sektörüne yön vereceğiz, hem firmalarımız için hem de alıcı vatandaşlarımız için vazgeçilmez olacağız. Tüm hemşerilerimi 21-30 Temmuz günleri arasında Şakir Efendi Meydanı’ndaki fuarımıza davet ediyorum.” dedi.
Ak Parti Yozgat Milletvekili Süleyman  Şahan  “Sorgun’da düzenlenen Yapı Dekorasyon ve Gayrimenkul Fuarını, AK Parti İlçe Teşkilatımız ve Sorgun Belediye Başkanımız Mustafa Erkut Ekinci ile birlikte ziyaret ettik.
 Esnafımızın ileriye dönük, yatırım ve projelerinin ekonomik anlamda Sorgun’umuza ciddi değerler katacağına yürekten inanıyorum . Kendilerine iş hayatlarında başarılar diliyorum.” İfade etti.
Yozgat Valisi Ziya Polat,” 21-30 Temmuz tarihleri arasında Sorgun Şakir Efendi Şehir Meydanı’nda ziyaretçilerine kapılarını açan Sorgun Belediyesi 1. Yapı Dekorasyon ve Gayrimenkul Fuarı'nı gezerek fuara katılım sağlayan firmalara bereketli kazançlar diledi. 
                                 HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi