Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Sorgun’da işyeri temsilcileri toplantısına katıldı.
Eğitim gündemine ve sendikal çalışmalara ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Şerefli, eğitim çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.  Başkan Şerefli, sendika olarak yüklerinin ağır, sorumluluklarının büyük olduğuna dikkat çekti.  
Şerefli, "Eğitim çalışanlarının mali, özlük ve sosyal hakları hakkında Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak gerekli çalışmaları yaptık, Memur-Sen olarak bin 7, Eğitim-Bir-Sen olarak ise 88 kazanıma imza attık ve eğitim çalışanlarının maddi ve manevi yükünü hafiflettik" dedi.
Sendikalarda toplantı, istişare, muhasebe ve planlamanın çok önemli ve vazgeçilmez yönünün olduğunu dile getiren Şerefli, güçlü ve etkili bir sendikanın, katılımcı bir yönetimle ve iş yeri temsilcilerinin uç beyliğinde, özverili çalışmalarıyla sağlanabileceğini belirterek, temsilcilere de teşekkür etti.
Şube Başkanı Şerefli, "Yetkili sendika olduktan sonra, saymakla bitirilemeyen kazanımlar elde ettik.  Adaletsiz katsayı uygulamasının kaldırılmasını sağladık. 12 milyon 300 bin imza toplayarak, kamuda başörtü serbestliğinin hayata geçirilmesini sağladık. Mesainin cuma namazına göre ayarlanmasını sağladık. Memura hacca gidebilmesi için izin verilmesini sağladık. Okullarda mescitlerin güngören yerlerde olmasını sağladık. Nöbetin angarya olmaktan çıkarılıp, ücret ödenmesini sağladık. Öğretmenlik kariyer basamaklarındaki 17 yıllık mağduriyeti gidererek, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik uygulamasının tekrar hayata geçirilmesini sağladık. 3600 ek göstergenin daha geniş kitleye verilmesini sağladık" 
Medeniyet değerlerine sahip çıkıldığını aktaran Şube Başkanı Şerefli, son olarak şunları ifade etti: "Diğerlerine göre değil, değerlerine göre sendikacılık yaparak, büyüklenmeden büyüdük.  Millet iradesinin yanında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. 28 Şubat, 27 Nisan ve 15 Temmuz’da dik durarak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıktık.  Aziz milletimizin huzuru için her zaman ve zeminde işlerin en doğrusunu yapmaya çalıştık, çalışacağız."                   SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi