Sorgun Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine,  Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, ,  Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci,  Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri, İşyeri Sendika Temsilcileri ve işçiler katıldı. 
Hizmet İş Sendikası ile Sorgun Belediyesi Personel Şirketi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi,  ilk etapta sendika üyesi 162 işçiyi kapsayacak. Sendikaya üye kayıtları yapılacak olan 138 işçi ile toplamda 300 işçi toplu sözleşmeden yararlanacak.
Hizmet İş Sendikası ile Sorgun Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin yevmiyelerine %113, sosyal haklara %120 zam yapıldı.  Her altı ayda devlet memurları maaş zammı ve enflasyon farkı uygulanacak.   
Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, sözleşmenin sorunsuz bir şekilde imzalanmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci’ye teşekkür etti.   
Zararsız, “ Sorgun belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, göreve geldiği ilk gün çalışanlarımız bizim yol arkadaşımız, biz yol arkadaşlarımızı asla yolda bırakmayız demişti. Belediye başkanımız yol arkadaşlarını yine yolda bırakmadı. Emekçi kardeşlerimizin enflasyona ezdirmedi yüzlerini güldür ve 138 sendikasız emekçi kardeşlerimizde sendikal haklarını verdi.  Sorgun Belediye Başkanımız M. Erkut Ekinci’ ye, imzalanan toplu iş sözleşmesi ve sendikal haklarına kavuşan 138 işçimiz adına teşekkür ederim. Ayrıca toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçenlere,  şahsım,  sendikamız, yönetim kurulu üyelerimiz ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederiz.  İmzalanan toplu iş sözleşmesi tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ise sözleşme ile işçilerin maaşlarında iyileşme sağladıklarını belirterek "Göreve geldiğimiz günden bugüne devam eden süreç içerisinde birlikte çok güzel işler yaptık. Bugün vatandaşın gözünde çalışan bir belediye imajı kazandırdık. Bugünden sonra da hep birlikte daha iyi işler yapmak için tüm gayretimizle çalışacağız. Sürekli kendini yenileyen, ileriye dönük sürekli çıta yükselten bir belediye olacağız. Bunu hep birlikte başaracağız. Onun için bugün olduğu gibi bugünden sonra da aynı azim ve gayretle çalışmalarınızı bekliyorum" dedi.                       HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi