Akdağmadeni’ne bağlı spor kompleksinin içerisinde kapalı salon, stat, halı saha tesisi gençlik merkezi ve yüzme havuzu bulunduğu ifade edildi.
İlçede bulunan spor salonunun gençlere yetersiz kaldığından, basketbol, voleybol, güreş, atletizm ve Plates gibi spor dalların öğrencilere daha iyi hizmet verilmesi için Yozgat il genel meclis Gençlik Spor ve Turizm Komisyonuna sunuldu.
Gençlik Spor ve Turizm Komisyon Başkanı Talat İbiş, Akdağmadeni ilçesinde bulunan spor tesisleri ile halı sahaların genel durumları hakkında komisyon tarafından hazırlanan raporu okudu.
İbiş; “İlçeye bağlı spor kompleksinin 1992 yılında yapılmış olup, içerisinde kapalı salon, stat, halı saha tesisi gençlik merkezi ve yüzme havuzu bulunmaktadır. Salon içerisinde bulunan idari kısım binasının bakım ve onarıma ihtiyacının olduğu, kapalı salonun da gençlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede olmadığı, Spor salonunda doğalgaz dönüşümüne geçilmesine ihtiyaç duyulduğu görülmüştür. İlçede basketbol, voleybol, güreş, atletizm ve Plates gibi spor dallarında öğrencilere hizmet verildiği alınan bilgiler  ve yerinde yapılan incelemelerden anlaşılmıştır“ diye konuştu.                           HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi