Toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Araştırma ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Başaran, Bursa Su Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürü Güngör Gülenç katıldı. 
Belediye Su verimliliği uygulaması çerçevesinde toplantısını Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Yönetmeliğine göre bu oran büyükşehir ve il belediyelerinde 2028 yılına kadar, diğer belediyelerde ise 2033 yılına kadar kademeli olarak yüzde 25 seviyesine indirilmesi hedeflendiği söylendi.
 Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse “Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Araştırma ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Başaran, Bursa Su Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürü Güngör Gülenç ve diğer paydaşların katılımı ile Su Verimliliği Toplantımızı gerçekleştirdik. 
“Nehir kenarında bile abdest alıyor olsanız, suyu israf etmeyiniz'' Hadis-i Şerif’inde de belirtildiği üzere hemşehrilerimizin istifadesine sunmak için şehrimize getirdiğimiz suyumuzu en verimli şekilde kullanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde Konuştu.         
Türkiye'nin su varlığı ve değişen iklim şartları nedeniyle gelecek yıllarda kaynaklarda beklenen değişimler, su kayıplarının kontrolüne ilişkin yasal altyapı, performans kriterleri ve idarelerce yürütülen çalışmaların sürdürülebilirliği gibi konuların yanı sıra, su verimliliği, su kayıpları ile mücadele ve suyun geleceği konuları değerlendirildi.                       
                                         HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi