Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü,   Merkez Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine koruyucu sağlık hizmetleri yerinde sunuldu. 
Yozgat’ta mevsimlik tarım işçilerinin sağlık kontrolleri, koruyucu ve birinci basamak sağlık hizmetleri devam ediyor.
Merkez Toplum Sağlığı Merkezimiz  tarafından her yıl mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine yerinde koruyucu sağlık hizmetleri sunuluyor. Diş Tabibi Merve Sandalcı, Hemşire Zübeyde Güçlü, Tıbbi Sekreter Büşra Demir tarafından mevsimlik tarım işçileri köy ziyaret edilerek gebe, bebek, çocuk izlemleri, aşı ve bağışıklama hizmetleri, koruyucu ağız diş sağlığı hizmetleri, sağlık eğitimleri, kronik hastalıkların izlemini kapsayacak  şekilde birinci basamak sağlık hizmetleri sunuldu. Vatandaşların sağlık takipleri için ziyaretlerin devamı planlandı. Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, merkez ve ilçelerde bulunan mevsimlik tarım işçilerine yönelik sağlık hizmetlerinin bu yıl da verildiğini söyledi.
Şahin, Mevsimlik tarım işçilerinin koruyucu sağlık hizmetleri başta olmaz üzere kronik hasta takipleri, aşılama, gebe ve bebek izlem, diğer bulaşıcı hastalıklar takibi, üreme sağlığı hizmetleri, kanser tarama hizmetlerinin sağlandığını kaydetti.                         SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi