5 gün sürmesi planlanan festivalin ilk gününde binlerce kişi Etimesgut Havalimanı'nda bir araya geldi. Festival kapsamında uçuş gösterilerinin yapılmasının yanı sıra yerli ve milli teknolojilerle geliştirilen uçaklar, silahlar, savunma sanayi araçları, arabalar ve çeşitli cihazlar ve ürünler de sergileniyor.
TEKNOFEST 2023 Ankara Etimesgut Havalimanı’nda çok sayıda kuruluşun stant açtığı festivalde, Bozok Üniversitesi de yerini aldı. Festival alanında açılan Bozok Üniversitesi standında AR- GE çalışmalarının sergileyen Bozok Üniversitesi, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Üniversitenin tanıtımının da yapıldığı stant oldukça dikkat çekiyor.


Cumhuriyetin 100. yılında gerçekleştirilen teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, “Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktivitelerle dolu TEKNOFEST 2023 coşkusu Ankara’da açılış seromonisiyle başladı.


Teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, ‘Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay’ Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktivitelerle dolu TEKNOFEST Ankara'da yer alacak. 
Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in paydaşı olarak Ankara’da Etimesgut Havalimanında H4 nolu stantta yerini aldı.


Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, T3 Vakfı yönetim kurulu başkanı Elvan Kuzucu Hıdır ve paydaş üniversite rektörleriyle bir araya geldi.
Yozgat Bozok Üniversitesi standının yoğun ilgi gördüğü açılış programında Rektör  Yaşar, ziyaretçilerle yakından ilgilendi, ayrıca diğer paydaşların da yer aldığı stantları ziyaret etti.
Rektör Yaşar ayrıca “TEKNOFEST 2023 Ankara”da Anadolu Ajansı ve Akademi Tv’nin sorularını yanıtladı. TEKNOFEST açılışı dolayısıyla bir açıklama yapan Rektör Yaşar, Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’in ülkemizin teknolojik vizyonunu yansıtan en büyük organizasyonlardan biri olduğunu belirterek, Cumhuriyetimizin 100. yılında bu büyük coşkuya ortak olmak ve ülkemizin Türkiye Yüzyılı hedefinde İhtisas Üniversitesi olarak yerimizi almak üzere burada bulunduklarını belirtti.
                                           HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi