Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) buğday alımı ile ilgili Yozgatlı çiftçilerin serzenişi üzerine harekete geçen AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile telefonda görüşerek yaşanılan soruna çözüm için düğmeye bastı. 
Yaptığı görüşme sonrası bir açıklama yapan Milletvekili Akgül; “Çiftçilerimiz müsterih olsun. Sorun varsa mutlak suretle çözümde vardır. Buradan Genel Müdürümüzle yaptığımız görüşmeye istinaden bir müjdeyi paylaşmak isterim. TMO son buğday tanesine kadar çiftçimizin ürünlerini alacak” dedi.
ÇİFTÇİNİN SESİ OLDU
Son günlerde çiftçilerimizin buğday alımına yönelik eleştirilerine çözüm için TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile görüşen Milletvekili Akgül, "Genel Müdürümüz çözüm odaklı. Ahmet Bey ile görüşmemizde bugün Türkiye genelinde alım kapasitesinin 120 bin ton civarı olduğunu, Konya bölgesinde de buğday alımı başlayınca kapasiteyi rekor bir orana 200 bin tonlara çıkacağını bildirdi. Yozgatlı çiftçilerimizin alım ile ilgili yaşadığı endişeyi bizzat kendisiyle paylaştık. Çifçtilerimizin sabırlı olmalarını, mallarının kalma riskinin olmayacağını ve mutlak suretle TMO olarak son tane buğday kalıncaya kadar alım yapılacağı müjdesini verdi. Çiftçilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.
GENEL MÜDÜR 
YOZGAT’A GELECEK
Genel Müdürün önümüzdeki günlerde Yozgat’a geleceğinin de duyurusunu yapan Akgül, "Genel Müdürümüzü ilimize davet ettim. Sorun varsa yerinde tespit edilmesini istedim. Sağ olsun o da Yozgat’ta önümüdeki haftalarda mutlaka gideceğini ve alımları yerinde izleyecek” ifadelerini kullandı.
AZ LAF ÇOK İŞ ZAMANI
Akgül, "Yozgat’ımızın sorunlarını konuşarak değil, çözüm yolları arayarak, ortak akılla çözmek istiyoruz. Sorunların temeline iniyor bunun üzerine yol haritamızı belirliyoruz. Bu vesileyle şunu ifade etmek isterim. Az laf çok iş yapacağız ve Yozgat’ımızın sorunlarını ortak akılla çözmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi