Hak-İş Yozgat İl Başkanı Ferman Zararsız, Cumhuriyet'in Türk milleti için en değerli miras olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin bağımsızlık ve toprak bütünlüğünü korumak için gereken önlemleri almaya devam edeceğini belirtti.
 Cumhuriyetin, ırk, din, dil, inanç ayrımı yapmaksızın tüm Türk vatandaşlarının ortak varlığı olduğunu ifade eden Zararsız, Cumhuriyet ideallerini sahiplenme ve koruma iradesinin önemine dikkat çekti. 
Zararsız “Tarihte büyük mücadeleler ve kahramanlıklar sonucunda kazanılan Cumhuriyetimiz, atalarımızın bize bıraktığı en değerli mirastır. Türk milleti, Cumhuriyet, demokrasi, milli birlik ve beraberlik değerlerinden aldığı güçle geleceğe daha umutlu bakmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de bağımsızlığını, özgürlüğünü ve toprak bütünlüğünü korumak için gereken her türlü önlemi almaya devam edecektir.
Irk, din, dil, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin, her Türk vatandaşının ortak varlığı olan Cumhuriyet, geçmişten geleceğe uzanan bir beraberliktir. Cumhuriyetimizin teminatı da halkımızın cumhuriyet ideallerini sahiplenme ve koruma iradesidir.
Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere düşen en önemli vazife; her bir karışını ezanlarımız ve bayrağımız ile süslenmiş, üzerinde özgürce yaşayabileceğimiz bir vatan bırakan kahramanlarımızın aziz hatıralarına sahip çıkmaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor, tek millet olarak şanlı bayrağımızın etrafında devletimizi kuran, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canını feda eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” Dedi.  HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi