Hava limanı ve Bozok Organize Sanayi Bölgesinde incelemelere ; AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan , Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer,  Yozgat İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, Yozgat İl Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, katıldı.


AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir  Akgül, seçim sürecinde Yozgatlılara  verdikleri sözleri yerine getireceklerini  Yozgat’ın  gelişip kalkınması için çalışacaklarını söyledi.
Yozgat’ın konum olarak Türkiye’nin orta noktasında olduğunu ve yatırımcıya avantaj sağladığını da anlatan Akgül, “Yozgat kara yolu ağı olarak kuzeyin güneye, doğunun batıya bağlandığı kavşak noktasında yer alıyor. Tren yolunun geçtiği bir OSB.  Bozok OSB’miz de Çorum, Sivas kara yolu kavşağında havaalanına ve hızlı trene çok yakın. 5. yatırım teşvik bölgesinde yer alıyor. Yozgatlılar olarak Yozgat için üretim yapacak, katma değer katacak, tüm iş insanlarımızın emrinde ve hizmetinde olduğumuzu her türlü desteği sağlayacağımızı belirtiyoruz. Hep beraber yatırımcılarımızı, iş insanlarımızı Yozgat’a yatırım yapmaya davet ediyoruz.” Dedi


“Yozgat Havalimanı Çevre İllere Hizmet Sunacak”
Milletvekili Akgül Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesiyle uluslararası standartlarda inşa edilen Yozgat Havalimanı'nda fiziki altyapı yüzde 95 oranında tamamlanırken üst yapı çalışmaları sürüyor.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca 3 Haziran 2018'de temeli atılan ve kent merkezine 15 kilometre uzaklıkta yapımı süren havalimanının alt yapı çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı. Uluslararası standartlara sahip havalimanı, Yozgat merkez ve ilçelerinin yanı sıra çevre illere de hizmet sunacak. Üst yapı çalışmalarının da tamamlanarak havalimanının gelecek yıl hizmete açılması hedefleniyor.
Yozgat Havalimanı'nda fiziki altyapının yüzde 95 oranında tamamlandı, üst yapı çalışmalarının da en kısa sürede tamamlanarak vatandaşın hizmetine açılacağını söyledi. Yozgat Havalimanının yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğunu da bilgi edindik,  çevre illere de hizmet vereceğiz. İfade etti.
“Havalimanı Yozgat’ın Dünya’ya
 açılan Kapısı Olacak” 
 Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de Yozgat Havalimanının doğu ile batının kuzey ile güneyin birleştiği noktada olduğunu vurgulayarak, yüzde 95’e ulaşan alt yapı çalışmalarının bu yıl itibariyle tamamlanacağını söyledi. 
Havalimanının şehrin kültürüne, sanatına, ekonomisine ve turizmine çok büyük katkılar sunacağını da belirten Köse, havalimanın dünyaya açılan kapısı olacağını sözlerine ekledi.                HABER MERKEZİ 

Editör: Hakimiyet Gazetesi