Umre ibadetlerini yerine getirmek üzere Yozgat’tan yola çıkacak umre yolcuları için uğurlama programı düzenlendi. 
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umre ibadetini yerine getirmek üzere Yozgat merkez, Kadışehri ve Sarıkaya’dan yola çıkan umreci kafilesi dualarla uğurlandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile kutsal beldelere gidecek umre kafilesi için İl Müftülüğü önünde düzenlenen törende, okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası Şube Müdürü Yusuf Özel tarafından dua edildi.
İl Müftüsü Ali Gülden’in kafile başkanlığında Kadışehri, Sarıkaya ve İlimiz merkezinden toplam 62 umre yolcusu vatandaşımız için düzenlenen uğurlama programında duygusal anlar yaşandı.  Okunan dualar ile yakınlarını uğurlayan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.
Şube Müdürü Yusuf Özel, "Rahman’ın misafirleri olarak çıktığınız bu yolculuk değerli ve kutsal bir yolculuktur. Duaların kabul edildiği topraklarda bizlere, ülkemize, mazlum Filistin halkına, Doğu Türkistan’da ki kardeşlerimize ve tüm İslam alemine dua etmenizi istiyorum" dedi.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler okunarak salavatların getirilmesiyle yapılan dualar ile 62 umreci ve din görevlilerinden oluşan kafilesi kutsal topraklara uğurlandı.
Kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşayan vatandaşlar bu duyguyu herkesin yaşaması temennisinde bulundu.        SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi