Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak ve Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ve sendika üyelerinin katılımı ile toplu iş sözleşmesi imzalandı.


 Toplu İş sözleşmesi sonrası açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız “Sendikamız ile Umutlu Belediyesi Personel Litmited. Şirketi. Arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sendikamız üyesi emekçi kardeşlerimizin ücretlerine ilk altı ay %85 oranında zam yapıldı.   İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile şirket işçileri ile kadrolu işçilerin maaşları aynı oranda oldu. 
Ülkemizin yaşadığı yüksek enflasyonda emekçi kardeşlerimi enflasyona ezdirmeyen, çalışanlarına can suyu olan, çalışanları arasında ayrım yapmayan, emekçinin, alınteri ve emeği üzerinde pazarlık yapmayan, Umutlu Belediye Başkanımız İlhan Koçak’a sendikamız, şahsım, yönetim kurlumuz ve tüm emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu İş sözleşmesi tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun İnşallah.” Şeklinde konuştu                          HABER MERKEZİ  
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi