AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, AK İl Başkanı Çelebi Altuntaş, İl Genel Meclis Başkanı Adnan Ünal, partililerle birlikte ilçe ve beldelere ziyaretlerde bulundu.
Milletvekilleri Akgül ve Şahan, selin vurduğu köylerde incelemelerde bulunurken, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
Çiftçilerle bir süre sohbet eden Milletvekili Akgül ve Şahan, selden zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirtti.
SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ
Milletvekili Akgül, “Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Şov yapmıyoruz zarar gören çiftçilerimizin derdine derman olmaya çalışıyoruz” dedi.
Milletvekili Akgül, yağışların yol açtığı zararın boyutlarını Vali Mehmet Ali Özkan ile görüştüğünü hatırlattı.
Milletvekili Akgül,  süreci yakından takip ettiklerini, çiftçilere gereken desteği sağlayacaklarını ifade etti.
Milletvekili Akgül, zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını aktardı. 
ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Milletvekili Süleyman Şahan ise yaraların sarılması için devletin tüm imkânlarıyla vatandaşların yanında olduğunu kaydetti.
Milletvekili Şahan, “Milletvekili ağabeyimiz Abdulkadir Akgül, İl Başkanımız Çelebi Altuntaş ile birlikte hem bayramlaşma hem de yağışlar sebebiyle zarar gören vatandaşlarımızla bir araya geldik. Dün olduğu gibi bugünde, yarında her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yağışların sebep olduğu zararın karşılanması ve çiftçilerimize gerekli kolaylıkların sağlanması için elimizden gelen bütün çaba ve gayreti sarf edeceğiz. Çiftçilerimiz endişelenmesin her zaman yanlarında olacağız” dedi.
ZARARLAR KARŞILANACAK
AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş’ta Milletvekili Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’a teşekkür ederek, “İlimizin ağabeyi değerli Vekilimiz Abdulkadir Akgül ve değerli vekilimiz Sayın Süleyman Şahan’la birlikte afattan zarar gören çiftçilerimizle bir araya geldik. İlçelerde partililerimiz ve vatandaşlarımızla bayramlaşma programı gerçekleştirdik. Bayram coşkusunu hep birlikte yaşadık. Ziyaretlerimiz de önceliğimiz yağışlardan zarar gören çiftçilerimize ayırdık. Sayın Vekilimiz Abdulkadir Akgül, çiftçilerimizin her zaman yanında olduğunu ve yaraların yani zararlarının karşılanması için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti. Ayrıca Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçların da erteleneceği müjdesini verdi. Bu çiftçilerimiz açısından son derece önemli bir gelişme bu konuda bütün vatandaşlarımız müsterih olsun. AK Parti hizmet partisidir. Sayın vekillerimiz Akgül, Şahan ve bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.
VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİ
Ziyaret edilen vatandaşlar ise AK Parti heyetinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, yaşadıkları sıkıntıları paylaşmanın kendilerine moral verdiğini ifade ettiler.
Ziyaret programı kapsamında, AK Parti heyeti ilk olarak Sarıkaya ilçesine gitti.  AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri ve hemşehrileriyle bayramlaştıktan sonra, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen heyet,  sırasıyla Boğazlıyan, Yenifakılı, Şefaatli, Yerköy, Çandır, Çayıralan, Sorgun, Akdağmadeni, Kadışehri, Çekerek, Aydıncık ve Saraykent ilçelerine ziyaretler gerçekleştirdi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi