Yozgat’ta yaz Kur’an Kursları 1 Temmuz’da başlayacak.
Yozgat’ta  çocukların Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur'an kursları 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayacak. Gündüzlü olarak 7 haftalık tek dönem halinde uygulanacak eğitim 01 Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, kurslarda çocuklar ve gençlerin Kur'an-ı Kerim öğrenme ve dini bilgilerini geliştirme imkanı bulacakları söyledi.
Müftü Gülden,  yaz tatili süresince camilerde ve Kur’an kurslarında açılan Yaz Kur’an Kursları bu yıl 1 Temmuz 2024 tarihinde eğitime başlayacağını aktardı.
Yaz Kur'an Kursu Kayıtlarının 8 Temmuz 2024 tarihine kadar Camiler ve Kur'an Kursların da görevli personel tarafından yapılacağına değinen Müftü Gülden, derslerin sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki aşamalı olarak devam edeceğini ifade etti.
Eğitimlerin Camiler, Kur'an Kursları ve talep edilen STK ve Kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirileceğini dile getiren Müftü Gülden, 
2023 Yılında il ve ilçelerdeki cami ve Kur'an kurslarında toplamda 20 bin 579 öğrenci eğitim aldığını hatırlattı.
Müftü Gülden, her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç olması halinde Yaz Kur'an kurslarında Fahri Öğretici istihdam edileceğinin altını çizerek, “Diyanet İşleri  Başkanlığımız Yozgat’ta 96 kişilik bir istihdam  planladı. Yozgat’ta geçen yıl ki ihtiyaçlar dikkate alınarak dağıtımlar yapıldı” dedi.
Yaz Kur'an Kursları'nda öğrencilere Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin öğretildiğini vurgulayan Müftü Gülden, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle de desteklendiğini kaydetti.  Müftü Gülden, kursların, öğrencilerde sorumluluk, fedakarlık ve empati gibi değerleri geliştirmeyi amaçladığını belirtti.
Müftü Gülden, TDV Kız yurdunda Yatılı olarak Yaz Kur'an Kursu eğitimi planlandığını açıkladı.
Öğrencilerde sorumluluk, fedakarlık, yardımlaşma, saygı, zaman yönetimi, empati kurma gibi değerlerin geliştirilmesi amaçlanan Yatılı yaz Kur’an kurslarına kayıtların  birinci dönem için başladığını söyleyerek, 08 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edeceğini ifade etti.
İkinci dönem için 22 Temmuz-05 Ağustos 2024 tarihlerinde alınacağını kaydeden Müftü Gülden, .
öğrenciler yaz tatili başlamadan, Kur’an-ı Kerim öğrenmek ve Dini Bilgilerini artırmak suretiyle verimli bir tatil dönemi geçirmek için il/ilçe müftülüklerine başvuru yapabileceklerini sözlerine ekledi.                     SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi