Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları yaz döneminde faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Yozgat’ta da 17 farklı branşta verilen eğitimler uzman antrenörler eşliğinde gerçekleştirilirken, spor okullarının yaz dönemi düzenlenen törenle kapılarını gençler için açtı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Yozgat  Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, vatandaşları spora yönlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayarak gençleri spora davet etti.


Yozgat’ta  hizmet veren Spor Okulları ise spor yapmak isteyen 5-18 yaş arası tüm genç ve çocuklara kapısını açtı. Yaz tatilinde çocukların sporun çeşitli dalları ile uğraşmaları ve kültürel, sanat ile ilgili aktivitelerde bulunmaları amacıyla 17 branşta eğitimlerin verileceği okulda, yaz mevsimi boyunca çeşitli aktiviteler de düzenlenecek.
 “Gençlerimizi tesislerimize bekliyoruz”


Yozgat’ta ulaşılmadık genç bırakmayacaklarını ifade eden Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim  Parlak, “Bugün 81 ilde eş zamanlı olarak törenimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gençlerimizin bu yaz döneminde sporla sanatla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait tesislerde olmasını bekliyoruz. Aydın’da bugün itibariyle 17 branşta antrenörlerimiz göreve başladılar. Bu kurslarda görev alacaklar. Öncelikle gençlerin sağlıklı ve okul hayatında başarılı olabilmesi için fiziksel kondisyonun olması gerekir. Biz antrenörlerimiz ile birlikte Aydın’da ulaşılmadık, dokunulmadık bir genç bırakmamayı hedefliyoruz. Yüzmeden atletizme, basketboldan voleybola kadar 17 tane kurs açtık ve talep olursa farklı branşlarda da kurs açmaya devam edeceğiz.
 Yozgat’ta  bu yıl itibariyle olan Yaz Spor Okullarında hedef 5 bin sporcunun üzerine çıkmak. Şuanda 3 bin civarında sporcu Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan kurslara devam ederken, Yaz Spor Okulları ile birlikte bu rakamın 5 binin üzerine çıkması amaçlanıyor.” Şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi