15 TEMMUZ HALK DESTANI

 20 Temmuz 2020 Pazartesi (1 yıl önce)
 2686
Ahmet ÖRMÜŞ
Ahmet ÖRMÜŞ

15 Temmuz halk destanın seneyi 4. Devriyesini geride bıraktık. Vefat eden vatan savunması için canını hiçe sayan 252 vatan evladı ile gazilerimiz ile geride birçok şey bıraktık. Darbeye darbe ile karşılık veren bir millet olarak tarihin sayfalarında yerimizi aldık.
Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır, sözünün karşılığını bulmak isteyenler 15 Temmuz 2016 senesine baksın. Tarihte millet olarak birçok savaşa girmiş kazanmış bir millet olarak yeni yetişen nesil olarak tarihimizi unutmadığımızı vatan savunması için öleceğimizi gösterdik. Türkiye’nin ilk seçilmiş cumhurbaşkanının sözü ile meydanlara inerek, vatan savunmasını kanımızla canımızla yaptık. 15 Temmuz bir halk destanıdır.
Seçilmiş hükümete yapılan darbeyi bastırarak Türkiye cumhuriyeti devleti her zaman onurlu ve gururlu ve demokratik şekilde yaşayacağını tüm ulus devletlerine göstermiş oldu. Bölücü başı dış güçlerin oyuncağı çakma hocanın çakma sözde askerleri başarı elde edememişlerdir.
Fetö Pensilvanya’da hezimetini izlemiştir. Tek dileğim tek isteğim korunduğu kollandığı yerden Türk devleti tarafından alınarak bağımsız Türk mahkemelerinde en ağır ceza almasıdır. 15 Temmuz bir milletin uyanışı bir milletin şahlanışı ve seçilmiş ilk cumhurbaşkanına sahip çıkmasının adıdır. 15 Temmuz demokrasinin olduğunu gösteren bir tarihtir.
Birçok gizli ismini bilmediğimiz kahramanlarımız vardır her zaman her yılda. Buradan ismini zikretmeden geçemeyeceğim mekânı cennet olsun doğuran anaya selam olsun yetiştiren babasının ellerinden öper alnıma koyacağım, kahraman Türk evladı ÖMER HALİS DEMİR.
Darbenin seyrini değiştiren komutanı Zekai Paşa’dan aldığı emri kendi canını hiçe sayarak hain komutan Semih Terzi’yi öldürerek Türkiye cumhuriyeti devletinin halkının milletinin hem gönüllerine girdi hem de tarih kitaplarına. 15 Temmuz 2016 dan dan sonra doğan kırk bin çocuğa Ömer Halis ismi verildi. Hainler kahraman askerimize 30 kurşun atsada. Ömer Halis Demir ölümsüz oldu. Birçok toplum yaranına kurum ve kuruluşa ismi verildi, yaşatılıyor unutulmuyor. Birçok kahramanımızdan bir tanesinin ismidir.
15 Temmuz demokrasi zaferinin ismidir. Milli birliğin beraberliğin güçlendiği bir ve diri olduğumuzun günün ismidir. 15 Temmuz vatanı ele geçirmek isteyen katalogdan evlilik yapan şahsiyetsizlerin don atlet kaldıkları gündür. Seçilmiş cumhur reisine sahip çıkma günün ismidir.
Türkiye Cumhuriyetinde artık darbelerin bittiği günün ismi 15 Temmuzdur. Gazilerimize uzun ömürler şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı ve uzun ömürler dilerim. Rabbim bir daha ülkemize hain darbe girişimleri yaşatmasın. Birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Bir kusurumuz yanlışımız oldu ise af ola. Güzel günler sizin ve sevdiklerinin olması dileği ile bir sonraki yazımızda kavuşana dek Allah’a emanet olun.
Esen kalın hoş ça kalın Sağlıklı kalın.

Yorumlar