YOZGATSPOR CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN

 13 Ağustos 2020 Perşembe (1 yıl önce)
 1019
Ahmet ÖRMÜŞ
Ahmet ÖRMÜŞ

Merhaba şehri huzurun güzide insanları.
Uzun zamandır spor yazamıyordum köşemde, gelişen gelişmeler ile bu hafta yitik sevdamız gariban şehrin öksüz takımı ama gönüllerimizin takımı Yozgatspor’dan bahsedeceğim.
3. Ligde onurlu mücadelesini gösteren şehrimizin tek profesyonel takımı Yozgatspor teknik heyetini seçti.
Yapılan bu seçim geçmiş zamanda yapılan hataların tekrarlanmayacağının bir göstergesi olarak görüyorum. Derin analiz yapmak gerekirse ilk başta yapılması gereken bu sezonda yapılıyor. Bir taraftar bir Yozgatspor sevdalısı olarak gördüklerimi paylaşıyorum sizinle.
Takım Yozgat’ın ise neden hoca Yozgatlı olmasın derdik yıllarca. Ve kulüp başkanımızın Sayın Kazım ARSLAN taraftara ve öz Yozgatsporlulara hediyesi olarak teknik heyete başarılı futbol insanı Nihat TİNEL ve yardımcı antrenörlüğe Yozgat’ın her zaman yanında olan dar gününde elini taşın altına koyan Harun DİŞLİTAŞ hocayı getirdi.
Sayın Yozgatspor yönetiminin bu başarılı heyeti getirdiği için şahsım ve öz Yozgatspor taraftarı adına binlerce kez teşekkür ediyorum. Yakar isek yıkılır isek hep beraber yapalım. Nihat hocam takımın içinde olan birisi idi geçmiş dönemden, Harun hocama tekrar hoş geldiniz camiamıza diyorum. Birçok başarılı teknik ekip ile çalışan Harun DİŞLİTAŞ hocanın Yozgatspor’a faydasının çok olacağından hiç şüphem yoktur.
Zamanında Hayrettin GÜMÜŞDAĞ, Hüseyin KALPAR, Uğur TÜTÜNEKER ve birçok başarılı isim ile beraber çalışmış çalışma fırsatı bulmuş tecrübelerinden faydalanmış olan Harun hocanın Nihat hoca ile beraber Yozgatsporlumuzu layık olduğu yerlere taşıyacaklarından hiç şüphem yoktur.
Nihat hoca ve Harun hocanın direktifleri ile yönetime verecekleri rapor doğrultusunda başarılı isabetli transferler yapılacağını umut ediyorum. Demir tavında dövülür sıcağı sıcağına Yozgatspor yönetiminin birkaç hafta içerisinde başarılı transferleri duyuracağını dört gözle bekliyorum. Yozgat’ın insanı her zaman taşın altına elini koyar zaman gelir evine geç gider zaman gelir mukabelesinde yazan ücreti almaz.
Çok çalışır azim eder teknik kulübesinde bir Yozgatspor taraftarı gibi yerinde durmaz. Heyecan ile doksan dakika maçı izler. Her zaman kazanma arzusu vardır. Memleketine bir borç bilir. Borcunu galibiyetler ile ödemek ister. Yeri geldiği zaman yenildiği zaman özür dilemesini bilir. Boynunu bükmesini bilir.
Taraftarı kucaklamasını bilir. Peş peşe goller ile taraftar ile sevinmesini bilir. Lafın kısası özü Yozgatspor’u kimliğinde Yozgat yazan erdemli kişiler yönetir. Yozgatspor Yozgat’ındır. Yozgat’ın tek profesyonel takımıdır.
Her Yozgatlının bu takıma sahip çıkması boyun borcudur. Gelir seviyesi yüksek olan Yozgat’ın iş adamlarının takıma biraz daha fazla destek çıkmasını taraftar bekler.
Destek çıkan sahip çıkan herkese sonsuz teşekkürler. Zorla da yardım ve sahiplik istenmez. Yozgatspor onurlu bir kulüptür. Kendisine destek çıkana saymasını bilir. Yozgatspor yönetimini tekrar yapmış olduğu bu seçimden dolayı tebrik ediyorum. Hocalarımıza hoş geldiniz diyorum.
Başarılara hep beraber inançlı bir şekilde yürüyeceğimize şüphem yoktur. Bir kusurumuz yanlışımız oldu ise af ola. Güzel günler sizin ve sevdiklerinin olması dileği ile bir sonraki yazımızda kavuşana dek Allah’a emanet olun.
Esen kalın hoş ça kalın Sağlıklı kalın.
YOZGATSPOR SEN BABAMDAN KALAN YADİĞER DEĞİL
EVLADIMA OLAN BORCUMSUN

Yorumlar