AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, yeni Yozgat hedefini  Yozgatlıların  güçlü desteği ile birlikte inşa edeceklerini belirterek, Belediye Başkanı Celal Köse’nin en büyük destekçisi olacağını söyledi.
AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin proje tanıtım toplantısına katılan Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül önemli mesajlar verdi. Belediye Başkanı Celal Köse'ye çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileyen Milletvekili Akgül, yüksek katılım dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi.
Başkan Köse’nin daima yanında olacaklarına vurgu yapan Milletvekili Akgül, “Davamız bir, heyecanımız bir, sevdamız bir, rotamız bir” dedi.
KÖSE’NİN YANINDAYIZ
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül,  Celal Köse’nin düzenlediği yeni dönem proje lansmanına katıldı. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen program öncesinde vatandaşların ve partililerin yoğun ilgisi ile karşılanan Milletvekili Akgül, önemli mesajlar verdi. 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yapan Milletvekili Akgül, “Memleketimize hizmet etmek için yola çıkan Celal Köse kardeşime sonuna kadar yardımcı olacağız. Bizim, bir  milletvekili olarak işimiz bu. Söyleyeceğim tek bir şey var, noktasına, virgülüne kadar sonuna kadar yanındayım. Celal Başkanım ne söz verirse yapacağını biliyorum. Gücümüzün yettiği yere kadar yanında olacağız, destek olacağız. Bizler sözler veriyorsak mutlaka yapmamız lazım. Celal Başkanım AK Partililiğin ne olduğunu onun bir neferi nasıl olur bilen bir kişidir. Çünkü bizim liderimiz böyle diyor. Biz şimdi dinleyeceğiz ve üstümüze düşenleri alacağız ve İnşallah her şeyi gerçekleştireceğiz’’ dedi.
YOZGAT YÜZYILI İÇİN
 YOLA DEVAM
Milletvekili Akgül,  kutlu davanın neferleri olarak ülkeye, millete ve Yozgat’a karşı sorumluluklarının farkında olduklarının altını çizerek, 31 Mart seçimlerinde de hizmet kadrolarının görevlerine devam edeceğini aktardı.
Milletvekili Akgül, “Yeni Yozgat hedefimizi  Yozgatlı hemşehrilerimizin güçlü desteği ile birlikte inşa edeceğiz. Davamız bir, heyecanımız bir, sevdamız bir, rotamız bir. Yozgat Cumhur'un sarsılmaz kalesi, AK Parti'mizin kutlu yuvasıdır. 1 Nisan sabahı yine, yeni, yeniden AK Parti demek için, Celal Köse ile yola devam demek için Yozgatlılar hazır ve kararlı..  Yozgat Yüzyılı için; yola devam diyoruz” ifadelerini kullandı.
SÖZ VERDİKLERİMİZİ
YAPARIZ
Milletvekili Akgül, 17 yıldır aktif siyasetin içerisinde olduğunu ve çeşitli defalar gidip, geldiğini hatırlatarak, yapabildiklerini yaptığını, yapamadıklarının ise peşinde koştuğunun altını çizdi.
Milletvekili Akgül, konuşmasında şunları kaydetti:
 “2007 yılından itibaren bulunduğu siyasette  bir şeyler yaptım, kimse bana beş kuruş para yedin diyemedi, bir tek şey söylediler bir sürü işi bırakıp geldi sadece memleketine hizmet peşinde koşuyor. Bunu yaparken elbette iktidar çok önemli, iktidarın gücü ile yapıyoruz, 20 senedir bu güçle Türkiye’yi bu günlere getirdik, bakıyorum gittiğim her ilçede 20 sene önceyi bakıyorum şimdiyle aralarında dağlar var. Biz ne söz verdiysek yapacağız, yaparız da.
BİZDE ZİKZAK
OLMAZ
Varsın birileri engel olsun, varsın birileri birilerinin maşaları olsun, biz bir şey yaparız hayır dua almak için çalışırız ama bizde zikzak olmaz. Yok öyle bir şey, karakterine, fikrine  uyan nereyse orada ilerlemen lazım. Ben  vatanseverim, milliyetçiyim, ülkemi düşünüyorum, vatanımı düşünüyorum, dağdakilerle beraber olanlarla bir olursam yazık değil mi bana, yazık değil mi bu millete o yüzden zikzak çizmeden Dimdik gideceksin, bir kere gelmişiz dünya ya onun için dimdik yürümemiz lazım.
Şimdi bakıyorum son seçimlerde insanların direnci biraz değişti,  belediye başkan adaylıklarının müracaatlarını alıyoruz 4 kişi 5 kişi bir tanesini aday yapıyoruz. diğerleri başka partiden aday oluyor. Anlamakta mümkün değil.
Birazda bu işleri yapabilmek için gücünüz olmalı, güç olmalı arkanda güç olmalı. 
Bunlar bizde var bizden de sana destek verecek her şey var, milletvekili kardeşim Süleyman Şahan ile başımız gözümüz üstüne,  bu zamana kadarda yaptıklarımız bunun karşılığı.
Şu 4-5 ay gibi kısa mesafede lazım gelen bakanlıklara beraber gittik,  beraberde aldık, sözlerini de aldık, parayı da aldık, alacağız da, mecbur alacağız birlikte yapacağız başka yapacak durumumuz yok, bizi meclise gönderdiniz bizimde size karşılığımız hizmet etmek.
Sizlerden tek şey istiyoruz şu son dönemlerde elimizi kolumuzu bağlamayın,  bizle beraber çalışacak arkadaşımız için herkese , her kapıya gidelim ki, beraber Yozgat’a hizmet etme şansı verin, Yozgat’ta hayallerimiz zorlayan işleri birlikte yapacağız.”           ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi