Yozgat’ta yerel seçimlere 8 aylık bir süre kala adaylarda ortaya çıkmaya başladı. Yerel seçimler öncesinde adaylığını ilk açıklayan isim Veteriner Hekim İlhan Yılmaz oldu. Veteriner Hekim Yılmaz, Yerköy Belediye başkanlığı için aday adaylığını kamuoyu ile paylaştı.
Kendisini doğuran, doyuran topraklara gönül ve vefa borcunu ödemek istediğini dile getiren  Yılmaz, yerel seçimlere sayılı günler kala belediye başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunacağını duyurdu. 
Yılmaz, yoğun katılımın  olduğu dostluk yemeğinde Yerköy'ün ilerlemesi ve gelişmesi için sorumluluk almak istediğini belirtti. Yılmaz, yemek sonrası yaptığı konuşmada sık sık makam ve mevki yerine memleket sevdasının önemine vurgu yaparak, siyasi kariyer hedefi olmadığını, Yerköy'ün çehresini ve kaderini değiştiren biri olmak istediğini ifade etti.
Yerköy'ün ilerlemesi ve gelişmesi adına sorumluluk makamına talip olduğunu ve bu sebeple vakti geldiğinde adaylık başvurusunu yapacağını belirten Veteriner Hekim Yılmaz, "Arzum ve hedefim; Yerköy’ün çehresini ve kaderini değiştiren kişi olmak. Bu benim için siyasi kariyer hedefi değil, bir gönül ve vefa borcudur” dedi.
Yerköy'ü gönül ovası olarak tanımlayan Yılmaz; "Söz konusu memleketimiz olunca isimlerimiz, sıfatlarımız, sosyal statülerimiz, siyasi tercihlerimiz rafa kalkar; çünkü bunların hepsinin üzerinde bir gerçeğimiz vardır, bir ortak noktamız vardır ki, ömre bedel. O da Yerköy’dür" şeklinde konuştu. Yılmaz, herkesin bu ortak noktada birleşerek Yerköy için elini taşın altına koyması gerektiğinin altını çizdi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi