Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulüp Başkanı Celal Köse, şehrin takımının siyasi rekabete kurban vermemek adına görevi bırakma kararı aldıklarını söyledi.

BOZOKSPOR SİYASİ MALZEME OLMASIN

TFF 3’üncü Lig 3’üncü Grubunda mücadele verecek olan Yozgat Belediyesi Bozokspor’da yönetim görevi bıraktı.  2024-2025 sezonu gruplarının önceki gün belli olmasının ardından gözler Bozokspor’a çevrilmişti. Yaklaşık iki aydan bu yana kulübün geleceğine ilişkin endişeler ön plana çıkarken, yönetim görevi devretme kararı aldı.

Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulüp Başkanı Celal Köse düzenlediği basın toplantısı ile aldıkları kararı kamuoyu ile paylaştı. Başkan Köse, Yozgat Belediyesi Bozokspor’un siyasi rekabete kurban edilmesini arzu etmediklerine vurgu yaparak, kulübün siyasi çekişmenin bir parçası olmasından da büyük rahatsızlık duyduklarını ifade etti.

ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKTIK

Başkan Köse,  Yozgat Belediyesi Bozokspor ile alt yapıya yatırım yapmak için yola çıktıklarını dile getirdi.

Başkan Köse, “Belediye başkanlığını aldığımız günden itibaren,  Yozgat’ımızın, şehrimizin gençleri çocukları sporla alakalı olsun. Annesi babası evinde sahip çıkıyor. Okulda öğretmeni sahip çıkıyor. Sokakta da biz sahip çıkalım dedik ve kulübümüzü kurduk.  Çocuklarımızı spora alıştırdı ve devamında da bir takım kurduk” dedi.

Çocuklara yönelik başlattıkları çalışmaların ardından bir takım kurduklarının altını çizen Başkan Köse, kendilerini BAL Ligi’nde bulduklarını belirtti.

BELEDİYE’NİN TAKIMI

Başkan Köse, “Hem geçen yıl hem bu yıl bir mücadelenin ardından da Allah'a hamdolsun üçüncü lige şehrimizin takımını Yozgat belediyesi Bozok sporumuzu da ekip arkadaşlarımızla birlikte taşıdık. Bunu taşırken Belediyemizin imkanlarını kullandık. Hem tesisi olsun hem mali kaynak olsun hem nakdi kaynak olsun ve diğer maddi ve manevi imkanlarıyla birlikte Yozgat belediyemizin ve Yozgat halkının katkılarıyla bu sene üçüncü lige çıktı.  Şampiyon olarak da kupamızı aldık. Hep birlikte bunu da şehrinin insanlar olarak da hep birlikte kutladık” diye konuştu.

SONU YOZGATSPOR FK’YA BENZEMESİN

TFF 3’üncü Lig gruplarının belirlendiğini hatırlatan Başkan Köse, güçlü takımların yer aldığı 3’üncü grupta takımın mücadele edeceğini kaydetti.

Başkan Köse, “Bundan sonraki süreçte şehrimizin takımını bir siyasi rekabete kurban vermeme kararımız var. Daha doğrusu geçen dönemde de belediyenin imkanlarıyla çıkmış olan bir  Yozgatspor FK 1959 takımımız vardı. Sonuç itibari ile şehrimizin takımıydı. Yozgat belediyemizin imkanlarıyla mücadele etti.

Ama bir şekilde de bizden kaynaklı, diğer kişilerden kaynaklı vs kaynaklı bir türlü bir araya gelemedi ve Yozgatspor'lu üst kimliği oluşmadı ve o şehrimizin takımı sert bir düşüşte şu anda bölgesel amatörünün altında süper amatörde mücadele verir hale geldi.  Biz o zamanlar şehrin takımı olsun, herkes katkı versin diye mücadele verdik. Şehrin takımına eğer belediye sahip çıkmazsa eğer kurumlar çıkmazsa eğer ilin Valisi milletvekilleri ve diğer sivil toplum örgütleri çıkmazsa aşağı doğru bir yön olur.  Şehrimizin takımı Yozgat Belediyesi Bozok sporumuzun tekraren aynı şekilde aynı hatalara düşmemesinden tarafız. Siyasi rekabetin ve siyasi çekişmenin bir parçası olmasından da büyük rahatsızlık duyuyoruz. Özellikle bundan sonraki süreçte de hem maddi ve manevi olarak da biz devamlı da takımımızın arkasında duracağımızı ifade etmek istiyorum.

ŞAHSİ KATKILARIMIZ OLDU

Biz buraya şampiyonluğu almak için büyük mücadeleler verdik.  Yozgat belediyesi imkanları ekip arkadaşlarımız işte yönetimdeki arkadaşlarımızın gayretleri ve belediye başkanlığını bıraktıktan sonra şahsi olarak harcadıklarımız şampiyonluk primleri Malatyaspor primi, Hacılar ErciyeSpor primlerinde hep kendi bütçemizden karşıladık. Sonuna kadar direneceğiz ve şampiyon yapacağız dedik.  Ondan sonra bu şehrin takımını şehrimize emanet edeceğiz dedik. Bu süreçte de siyaset malzemesi olmasın ve Yozgat belediyesi Bozok sporumuz bir üst kimlik altında devam etsin ve şehrimizin bütün imkanlarınız sahip ola Veya katkı sunacağı bir yapıya kavuşsun istedik.  Şu an için kendi görevimden feragat ediyorum ve bugün itibari ile de Yozgat Belediyesi Bozok Spor Kulübünden ayrılıyorum. Maddi ve manevi desteklerim olacak. Ama  resmen de ayrılıyorum.  Tekraren aynı hatalara bu şehrin takımı düşmesin.  Biz de bilirdik az çok sağdan soldan alalım, bütçe hazırlayalım, kendimiz katalım.  Sonuç olarak geçen dönemki aynı acıyı tekrarlayan şehrimiz insanları yaşamasın diye bugün itibarıyla de biz ve ekip arkadaşlarımız bu görevimizi sonlandırıyoruz.  Bunu da özellikle sizlerle paylaşmak istedik İnşallah aldığımız kararlar şehrimiz için takımım için hayırlı uğurlu olur. Bundan sonra da Yozgat belediyemiz valimiz, milletvekillerimiz, sivil toplum örgütlerimiz,  iş adamlarımız, Yozgatlı  kardeşlerimiz ve ilçelerde dahil olmak üzere  katkı sağlasın.

HERKES SAHİP ÇIKMALI

Şehrin takımı Yozgat Belediyesi Bozokspor,  adı üstünde çünkü belediyenin takımı olarak mücadele etti.  Ama şahsi imkanlarımızı kullandık. Şahsi katkılarımız oldu, maddi manevi desteğimizi, emeğimizi esirgemedik. Her türlü olumsuz eleştiriye rağmen sustuk.  Eleştirileri kulak ardı ettik göz ardı ettik. Hepsini sinemize çektik. Bozokspor’umuz şampiyon olsun, Yozgat üçüncü ligde temsil edilsin istedik. Bundan sonra da yukarılara doğru çıksın. Hakettiği birinci lige kadar gitsin.

Bundan sonraki süreçte de ifade ettiğim gibi şehrimizin sayın valimizi milletvekillerimizi belediye başkanlarımızı Sivil toplum örgüt başkanlarımızı ve diğer paydaşların tamamında şehrimizin takımına Yozgat Belediyesi Bozokspor takımını da sahip çıkmaya hep birlikte de davet ediyorum bu takım adı üstünde Yozgat belediyesi bozuk spor Yozgat belediyesinin takımıdır” ifadelerini kullandı. salih akgül

Editör: Hakimiyet Gazetesi