SEDEF LİDERLİK ETTİ
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef,  partisinin il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarına seçim çalışmalarına bizzat destek verdi.  Yozgat merkez ve ilçelerinde Milletvekili Sedef liderliğinde yerel seçim çalışmalarını gerçekleştiren MHP, yaptığı çalışmaların meyvesini aldı.
MHP’nin Yozgat’ta birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinde önemli görevler üstlenen ve ülkücü camianın bütünlüğünün sağlanmasında aktif rol olan Milletvekili Sedef, 7 ilçe ve 7 belde belediyesinin kazanılmasında  etkili oldu. 
Güçlü ve köklü bir teşkilata sahip MHP, Milletvekili Sedef önderliğinde üç hilali  il genelinde dalgalandırdı
Yozgat’ta milletvekili seçildiği günden itibaren temposunu artırarak çalışmalarını sürdüren Sedef, bu kez enerjisini yerel seçim sürecinde de yansıtarak, MHP’nin elde ettiği başarının büyük pay sahibi oldu.
MHP ŞAHLANDI
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi.   2024 yerel seçimleri MHP’nin şahlanışı olduğunu dile getiren Milletvekili Sedef, halkın güvenini boşa çıkarmayacak, onların beklentilerini karşılamak için çalışmaları sürdüreceklerini aktardı.
MHP olarak, 2024 yerel seçimlerinde Yozgat'ta teşkilatlar ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaların meyvelerini toplamaktan büyük bir gurur duyduklarının altını çizen Milletvekili Sedef, kesin olmayan sonuçlara göre 7 ilçe ve 7 belde belediye başkanlığı seçimlerini kazanarak, halkın teveccühünü ve desteğini aldıklarını dile getirdi. Milletvekili Sedef, 31 Mart seçimlerinde 9 olan il genel meclisi üye sayısını ise 16’ya yükselttiklerini vurguladı.
MHP BİRİNCİ PARTİ
Milletvekili Sedef, “Yozgat’ta belediye seçimlerinde birinci parti olduk. Bu başarı, partimize olan güvenin ve bizlerin de TBMM ve sahada özverili çalışmalarımızın bir sonucu olduğunu düşünüyoruz. Yozgat'ın her köşesine yayılan teşkilatlarımızın sahadaki etkinlikleri ve halkımızla kurduğu sıcak ilişkiler, bu zaferin temel taşlarından biridir. Halkımızın ve teşkilatlarımızın sesine kulak vererek Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin önderliğinde, doğru adaylarla hemşerilerimizin huzuruna çıktık. 
Yozgat Merkez Ömer Açıkel ile çıktığımız yolda az bir fakla ikinci parti olmasını başardık. Kazanmak istedik, çok çalıştık ancak hemşerilerimizin tercihine de saygı duymaktayız. 
Akdağmadeni ilçemizde adayımız Nezih Yalçın, Oluközü beldesinde Hasan Aydınsoy, Aydıncık Baydiğin beldesinde İmdat Ceylan, Boğazlıyan Sırçalı beldesinde Mustafa Parlak, Yamaçlı beldesinde ise İbrahim Özsoy, Çayıralan ilçemizde Ahmet Kaygısız, Konuklar beldesinde Oğuzhan Karaca, Çandır ilçemizde Ertan Eroğlu, Çekerek ilçemizde Üzeyir İnce, Saraykent ilçemizde Ahmet Köroğlu, Sorgun ilçemizde Erkut Ekinci, Doğankent beldemizde Ulvi Akdemir, Eymir beldemizde ise Sinan Yanar, Yenifakılı ilçemizde 3 oy farkla (İtiraz Süreci devam etmektedir) Musa Sarıaslan halkımızın teveccühüyle belediye başkanı seçilmiştir” dedi.
YETKİ HİZMETTE 
KULLANILACAK
MHP Milletvekili Sedef, vatandaşların sandıkta verdiği mesajı anladıklarına vurgu yaparak, “MHP olarak, Yozgat'ın kalkınması ve refahının artması için var gücümüzle çalışacağımızı belirtmek istiyoruz. Halkımızın bize verdiği yetkiyi layıkıyla kullanacak, şeffaf yönetim anlayışımızla herkesin katılımının sağlandığı, her insanımıza eşit hizmet ulaştıran belediyecilik anlayışımızı yeni seçilen belediye başkanlarımız da sürdürecektir.
Tüm belediye başkanlarımız Yozgat'ın tüm ilçelerinde ve beldelerinde hizmet kalitesini yükseltmek için projeler üretecek, altyapı sorunlarını çözecek ve sosyal yaşamı geliştirmek için çaba harcayacaklardır. Yerel yönetimlerde adaletli bir şekilde kaynakların dağıtılmasını sağlayacaklar ve herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Yozgat’ı hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.
GÜVENİ BOŞA 
ÇIKARMAYACAĞIZ
Milletvekili Sedef, açıklamasında şunları kaydetti:
“Elde ettiğimiz bu başarıda emeği geçen tüm teşkilat üyelerimize ve destekçilerimize teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin özverisi ve desteği olmadan bu sonuca ulaşmamız mümkün olmazdı. Halkımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacak, onların beklentilerini karşılamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Yozgat'ın geleceği için verdiğimiz sözleri tutmak adına, halkımızın ihtiyaçlarına duyarlılıkla yaklaşacağız. Herkesin mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebileceği bir Yozgat için var gücümüzle çalışacağız.
Son olarak, bu seçimlerde bize destek veren tüm Yozgatlı hemşerilerimize minnettarım. Bizlere olan inancınızı boşa çıkarmayacak, sizlere layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Burada kazan ne MHP’dir ne diğer partilerdir. Burada kazanan Yozgat olacaktır. Hangi partiden olursa olsun bütün Belediye Başkanlarımızın yapacakları projelerinde Yozgat Milletvekili olarak emirlerinde olacağımı ifade etmek istiyorum.  
Yozgat merkezi de çok az bir fark ile kaybettik. Yarından itibaren de kaleyi almak için yine çalışmalarımız devam edecektir. Bir sonraki seçimin çalışmasına da 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren start verdik. Bugün seçim bitti desek bile biz yarın yeni seçim varmış gibi hazır olacağız. Hemşerilerimizle iç içe olmayı sürdüreceğiz MHP olarak, Yozgat'ın kalkınması ve refahının artması için elimizden geleni yapacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Halkımızın desteğiyle, Yozgat'ı daha da ileriye taşıyacak projeleri hayata geçireceğiz. Yozgat halkına teşekkür eder, bu başarıyı birlikte kutlarız.”                 ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi