İyi Parti listesinde yer alan Millet İttifakı’nın Yozgat milletvekili adayları Lütfullah Kayalar, Ali Keven, İsmail Yılmaz ve Nafiye Balçık gazetemize nezaket ziyaretinde bulundular.
Yozgat’ta Millet İttifakı 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem milletvekilliği genel seçimleri için çalışmalarını yürütüyor. Millet İttifakının bileşenlerini oluşturan siyasi partilerin milletvekili adayları saha çalışmalarına ağırlık verdi. Hafta sonu gerçekleştirilen karargah açılışı ve aday tanıtım toplantısının ardından yoğun seçim çalışmasına start veren Millet İttifakı’nın adayları gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Reşit Ünal ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ile bir araya gelen  Lütfullah Kayalar, Ali Keven, İsmail Yılmaz ve Nafiye Balçık fikir alışverişinde bulundu.
İyi Parti Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, seçim sürecinin oldukça yoğun geçeceğinin altını çizerek, il, ilçe ve köylerde propaganda çalışmaları içerisinde olacaklarını söyledi.  


14 Mayıs’ın yeni bir dönemin başlangıcı olacağının altını çizen Kayalar, saha çalışmaları kapsamında AK Parti ve MHP karargahlarını da ziyaret ettiklerini vurguladı. Seçim sürecinin karşılıklı saygı çerçevesinde devam etmesini arzuladıklarını dile getiren Kayalar, "Demokrasinin temeli, milli iradenin temsil edildiği bu çatı altında, tüm Türkiye'deki İYİ Parti ailesiyle daha demokratik, daha müreffeh, daha huzurlu bir Türkiye için yol yürümek için gayret göstereceğiz. Millet İttifakının birleşenleri Türkiye’de tarih yazacağız” dedi.
İYİ Parti listesinde, İYİ Parti çatısın da, İYİ Parti’nin Milletvekili adayı olarak yeni dönemde herkesle birlikte çalışacaklarını altını çizen Kayalar, “İnsanlar Türkiye'nin her tarafından artık bir siyasi hayattaki doğum sancılarını hissediyor ve halkıyla bütünleşen, halkıyla elinden sımsıkı tutan, demokrasiye inanan, hukuka ve hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına inanan, insanına tepeden bakan değil, insanına korku salan değil, insanını tehdit eden değil, insanının elinden tutup ona gönül veren, onunla gönül gönüle yola çıkacak siyasi kadroları istiyor” diye konuştu.
Kayalar şunları kaydetti:
“Yozgatlıyı seviyorum. Yozgatlıyı Yozgat'ta değil Türkiye'nin, dünyanın her tarafındaki Yozgatlıyı canı gönülden seviyoruz. Hepsinin güzelliğini ve iyiliğini istiyorum.
Hep birlikte, ülkemizin ve Yozgat’ımızın refahı için sürekli olarak çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin desteği ve güveniyle, Yozgat’ımız her zaman daha ileriye gidecek ve başarıya ulaşacaktır.”
Öte yandan Milletvekili Adayları Ali Keven, İsmail Yılmaz ve Nafiye Balçık, Yozgat’ta yazılacak tarih için seçmenlerden destek istediler.       REŞİT ÜNAL

Editör: Hakimiyet Gazetesi