Milliyetçi Hareket Partisi’nin vizyoner Belediye Başkan adayı Ömer Açıkel, Tekke Mahallesi Boğaziçi Sitesi’nde düzenlenen toplantıda mahalle sakinlerine seslendi. Gittiği her yerde olduğu gibi büyük ilgi gören ve özellikle çocuklarla, gençlerle arasındaki diyaloglarla dikkat çeken Açıkel, hazırladıkları projeleri anlattığı toplantıda kazanmaları halinde Yozgat’a değer katacaklarını ifade etti. 
Adaylığı açıklandıktan bu tarafa sadece partililerinden değil toplumun tüm kesimlerinden büyük kabul gören ve MHP’nin oy’unu her geçen gün yükselten Belediye Başkan adayı Av. Ömer Açıkel, Tekke Mahallesi Boğaziçi Sitesi’nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara seslendi. 
TEKKE MAHALLESİ’NDE 
AÇIKEL RÜZGARI
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu’nun de hazır bulunduğu toplantıda MHP Başkan adayı Ömer Açıkel’e gösterilen büyük ilgi gözlerden kaçmadı. Miniklerle, gençlerle özel olarak ilgilenen, hangi yaş grubu olursa olsun kurduğu yakın diyaloglarla dikkat çeken Açıkel, konuşmasında Yozgat’a dair ne varsa, Yozgat’ı bir adım ileriye götürecek tüm düşüncelerini ve projelerini mahalle halkına anlattı. 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ
Projelerini sıralarken özellikle ‘Kentsel Dönüşüme’ özel bir parantez açan Başkan Adayı Ömer Açıkel, Yozgat’ı birlikte yönetmek ve akılcı kararlar almak için de Kent Konseyi kuracaklarını ifade etti. Yozgat’ın artık ‘Sadece ben bilirim’ anlayışından kurtulacağını vurgulayan Belediye Başkan Adayı Açıkel, Kent Konseyi ile Yozgat’ta önemli kararların istişare kültürü içerisinde alınacağını ve Yozgat’ın herkesin katılımıyla yönetileceğini vurguladı.
HİLAL KART PROJESİYLE 
EMEKLİLERİN YÜZÜ GÜLECEK
MHP Yozgat Belediye Başkan adayı Ömer Açıkel, emekliler için hazırladıkları proje olan “Hilal Kart” hakkında açıklama yaptı. Açıkel açıklamasında, “Değerli hemşerilerim sizlerin destekleriyle belediye başkanı olarak seçildikten sonra Yozgat’ta bütün emeklilerimizin yüzü gülecek. Uygulayacağımız ‘Hilal Kart’ projesi ile emeklilerimiz, Yozgat Belediyesine ait bütün ulaşım araçlarından ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekler. Yine bu kart sayesinde belediyeye ait belediyeye ait bütün sosyal tesislerden yapacakları alışverişlerde yüzde 50 indirim hakkına sahip olacaklar. Anlaşmalı iş yeri ya da esnaflarımızla da belirli oranlarda indirim sağlayacağız. Bu sayede emeklilerimizin yüzü gülecek” dedi. 
Konuşmasının devamında Yozgat’a değer katacak eğitim, sosyal, kültürel, turizm, spor ve özellikle istihdam alanlarındaki projelerini aktaran ve vatandaşlardan 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlerde destek isteyen Açıkel, alacakları oy oranını da açıklamaktan geri durmadı. MHP’nin uzun bir aradan sonra ‘Kale’sini yeniden alacağını iddia eden Açıkel, denenmişlerin yerine bu kez kendisine şans verilmesinin Yozgat’a neler katacağını göstermek için fırsat verilmesini istedi. İlgilerinden dolayı mahalle halkına teşekkür eden Açıkel, vatandaşlarla günün anısına fotograf çekinmeyi de ihmal etmedi. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi