Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27’inci dönem Yozgat Milletvekili Ali Keven, seçim gündeminin ortadan kalktığını belirterek,  kentin sorunlarının siyaset üstü adımların atılmasıyla çözümlenebileceğini söyledi.
CHP eski Milletvekili Ali Keven, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekilliği genel seçimleri ile 2024 yerel seçimlerin de demokrasinin sandığa yansıdığına değinerek, halkın gerekli mesajı verdiğine dikkat çekti.
YOZGAT’IN  SORUNLARI 
ÖNCELİKLİ OLMALI
Halkın 2023 ve 2024 seçimlerinde hem iktidar partisine hem de muhalefet partilerine önemli uyarılar yaptığının altını çizen  CHP eski Milletvekili Keven, artık Yozgat’ın sorunlarının öncelikli hale gelmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yozgat’a hizmet ve yatırım noktasında işbirliği ve istişare edilmesini öneren Keven, milletvekillerinin yerel yönetimlerle sık sık bir araya gelerek değerlendirmeler yapmasını istedi.
Yerel yönetimlerde ayrım yapılmadan hareket edilmesinin gerekliliğine dikkat çeken Keven, her yapılanın Yozgat’a ve Yozgat’lıya yönelik olduğunu vurguladı.
ÜRETİM DESTEKLENMELİ
Yozgat’ta tarım, hayvancılık ve üretimin desteklenmesi gerektiğini aktaran Keven,  “Başka bir Yozgat yok başka bir Türkiye yok. Ülkemize sahip çıkmanın ilk yolu toprağa sahip çıkmaktır. İnsana sahip çıkmaktır. Üreticiye sahip çıkmaktır. Seçimler geçti bitti. Sonuçları herkese hayırlı uğurlu olsun. Seçim tartışmalarını artık bırakmalıyız ve Yozgat için el ele verince neler yapılabilir bunun yolunu aramalıyız. Türk tarımı ve hayvancılığı nasıl dünyada söz sahibi olur bunu tartışmalıyız. Üreticinin önünde ki engeller nasıl aşılabilir bunu tartışmalıyız. Artık ülke gündemine dair sorunları lütfen getirip Yozgatlının sorunları bunlarmış gibi konuşmayalım; biz Yozgat’ı ve Yozgatlıyı konuşalım” dedi.        ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi