Türkiye’nin ve İç Anadolu’nun tam orta noktası olan Yozgat Kültür ve Tarih açısından zenginliklerle dolu. Çoğu Yozgatlı'nın bile gidip görmediği, bilmediği doğa zenginliklerinin görsel şölene döndüğü saklı değerlere sahip.
Türkiye'nin İlk Milli Parkı Yozgat Çamlığı, Sarıkaya'da eşsiz Roma Hamamı, Aydıncık'ta Kazankaya Kanyonu, Aydıncık'ta Şebek, Boğazlıyan'da Cavlak, Sorgun'da Kerkenes Harabeleri, Çekerek'te Lavanta Adası ve daha bir çok tarih ve doğa zenginliklerinin birleştiği mekanlara sahip olan Yozgat'ta bu değerlerin tanıtımı noktasında geride kalınıyor.


Birçok doğa güzelliğine ve tarihi değerlere sahip Yozgat gezilecek yerleri, yemekleri ve Kültürel değerleriyle oldukça zengin. 
Yozgat'ın sosyal, kültürel, tarihi ve ekonomik anlamda yapılması planlanan gezi turlarında Kent Merkezinde faaliyet gösteren Tur Acentaları gezi turlarında Yozgat'ın İlçelerine de yer veriyor.
YOZGATLI İLÇELERİNİ 
TANIMAK İSTİYOR


Yozgat’ta uzun zamandır tur ve satış firması olarak hizmet veren Gümüştur işletme sahibi İrfan Meral, yaz aylarının gelmesiyle birlikte gezi taleplerinin artış gösterdiğini farklı şehirlerin yanı sıra Yozgatlı vatandaşların, gurbetçilerin Yozgat'ın tarihi, doğal ve turistik alanlarına gezi taleplerinin arttığını söyledi.            
Yozgat’ın tarih ve kültürel açıdan bir çok değerleri olduğunun altını çizen Meral, "Tarihi değerleri ve doğa güzelliklerini profesyonel bir ekiple yerinde ve görerek keşfedebilirler. Yeni yerler keşfetmeye Yozgat'tan başlayarak İlk Milli Park olan Yozgat Çamlığı'mız dan, Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, Kerkenes Harabeleri, Lavanta Adası, ve daha bir çok değerimizi tüm Yozgatlı vatandaşlarımıza, dışardan gelen misafirlerimize tanıtmak istiyoruz. Yozgat'ın tanıtımı konusunda  elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" dedi.


ÇEKEREK TURLARIMIZ 
DEVAM EDİYOR
Çekerek'te geçtiğimiz yıl hizmete giren Rafting, Bilim Merkezi ve Millet Bahçesini içerisinde bulunduran doğal güzelliği ile göz kamaştıran Lavanta Adası'na yoğun talep olduğunu ifade eden Meral, "Açıldığı günden beri Çekerek Lavanta  Adasına müşterilerimizin yoğun gezi taleplerini Gümüştur olarak yerine getirdik, getirmeye de devam ediyoruz.  Talepler doğrultusunda Cumartesi - Pazar Çekerek Lavanta Adası servislerimiz devam etmekte. 22 Temmuz Cumartesi  / 23 Temmuz Pazar tarihlerinde yapılacak 2. Çekerek Lavanta ve Rafting Festivali'ne turlar düzenliyoruz. Tüm Yozgatlıları turlarımıza bekliyoruz" diye konuştu.
HABER: SEVİLAY KAYAASLAN

Editör: Hakimiyet Gazetesi