Yozgat'ın En kıdemli belediye başkanı unvanına sahip olan Doğankent Beldesi Belediye Başkanı Doğan Sungur, görev süresi içerisinde beldeyi cazibe merkezine dönüştürdü.
Yozgat'ın en eski yerleşim birimlerinden birisi olan Doğankent Beldesi'nde 1994 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde ANAP adayı olarak göreve seçilen Doğan Sungur, ikinci dönemin sonunda AK Parti'ye geçti. Son yerel yönetim seçimlerin de bir kez daha göreve seçilen Belediye Başkanı Doğan Sungur, Yozgat merkez ile birlikte 14 ilçe 22 belde arasında en kıdemli Belediye Başkanı unvanını eline geçirdi.
Yaptığı hizmetlerin karşılığında halkın son 6 dönemdir kendisine teveccüh gösterdiğini belirten Sungur, ''Görevde bulunduğum süre içerisinde beldemizin gelişmesi noktasında önemli hizmetler ve yatırımlar yaptık. Daha iyi, kalıcı, sosyal ve ekonomik yönden güç kazandıracak hizmetler vermek için hazırladığımız projeleri bir bir hayata geçirdik” dedi.
‘Her son yeni bir başlangıçtır. Teşekkürler Doğankent” diyerek 30 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği hizmetlere ilişkin şu bilgileri verdi:
“ Türkiye’de en uzun dönem Belediye Başkanlığı yapma şerefine nail olmuş insanlardan biriyim. 
30 yıllık Belediye Başkanlığım döneminde Doğankentimize yeni bir kimlik kazandırdık. Hizmetlerimizle hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükselttik. Gönüllere girdik. 
Belediye Başkanlığım döneminde; Doğalgaz, 1.Toki 2.Toki Toplam 241 Konut, Güneş Santralleri, Kültür Merkezi, Eleme paketleme tesisi, Kapalı sulama sistemi, Spor tesisleri, Orman yapımı, Ağaçlandırma ve yeşillendirme, Sorunsuz içme suyu, Bütün altyapılar, Bütün yollar, Şehir geçişi düzenlemesi, Yolcu durakları, Ayyıldız figürü, Sanayi sitesi, Belediye hizmet binası, Jandarma binası, Çevre Düzenleme, Belediye araç gereçler, Sayısını bilmediğim yüzlerce gencimize iş istihdamı sağlanması Daha sayamadığım bir çok hizmetleri Doğankent’imize kazandırdık. 
Bu süreçte ; Yol ve dava arkadaşı olmaktan onur duyduğum, memlekete hizmet davasının büyük lideri, milletin adamı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, geçmişten bugüne desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanlarımıza, milletvekillerimize, teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum.  En büyük teşekkürü 30 yılı aşkın bizleri bağrına basan, Başkanlığa layık gören kıymetli Doğankentli hemşehrilerimize ediyorum. Sağolsunlar. Varolsunlar Her son yeni başlangıçtır. Bu bir veda değil. Yeni bir başlangıç.  Bu toprakların bir evladı olarak Memleket sevdam, hizmet aşkım hiç bitmeyecek.  Ben yine milletimin içerisinde olacak Yozgat’ın “Doğan Abisi” olarak hemşehrilerimizle dertlenecek, onlarla mutlu olacağım.  Yeni başlangıçlar için Haydi BİSMİLLAH.”  ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi