Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, kendi dönemine ilişkin hazırladığı kitapçığın bastırılması için yine şehir dışını tercih etti. 
Yozgat’ta göreve başladığı günden bu yana tartışmaların ve eleştirilerin odağı haline gelen Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yine Yozgat’ı es geçti. Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına lokomotif görevi üstlenmesi beklenen Bozok Üniversitesi’nin geçen dört yıllık dönem içerisinde maddi ve manevi yönden kente katkısı olmadı. Üniversiteye yönelik yapılan alımlar da dahi şehir dışını tercih eden mevcut üniversite yönetimi tanıtım kitapçığını dahi şehir dışında yaptırmaktan geri kalmadı.


‘2019-2023 Kararlılıkla Başarıya hikayemiz’ başlığıyla hazırlanan kitapçık, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Matbaasına bastırdığı öğrenildi.
Yozgat’ta günlük yayınlanan gazetelerin yanı sıra çeşitli alanlarda faaliyet gösteren matbaa, baskı ve reklam işletmeleri bulunmasına rağmen Yozgatlı Rektör şehir dışını tercih etti.
Göreve geldiği günden itibaren Yozgat’ta diyalog ve iletişim sıkıntı içerisine giren Rektör Karadağ, kentte matbaa, baskı ve reklam konusunda faaliyet gösteren işletmelerden bihaber olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
Yozgat Bozok Üniversitesi için destek istemekten geri durmayan ve her platformda kendini ön plana çıkarma gayretine düşen Rektör Karadağ, Yozgat’a destek ve katkı sağlamaktan kaçınıyor.
Yozgat'ta esnaflar da üniversiteden beklediği destek ve katkıyı alamamanın tepkisini sık sık gündema getirmesine karşın, yönetimin  duyarsızlığı tepkilerin artmasına neden olmuştu.


Yozgat'ta siyasiler, bürokratlar ve STKlar ile de zaman zaman tartışmalar yaşayan Rektör Karadağ, kenevir ile ilgili yapılan çalışmalara ağırlık verdi. Kenevir üzerinden üniversiteye yönelik planlar hazırlayan Rektör Karadağ, beklentilerin gerisinde kaldı.
Sosyal medya üzerinden de sert eleştirilere ve tepkilere maruz kalan Rektör Karadağ, yeni dönem için de tekrar aday olması dikkat çekti.
Öte yandan Rektör Karadağ, düzenlediği basın toplantısında da bir çok konuda destek istemekten geri durmadı.             ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi