Bir birinden ünlü isimlerin gecede farklı alanlarda ödülün sahibi olurken Yozgatlı hemşerimiz Yazar Hanife Mert ise, ‘En İyi Çıkış Yapan Yazar’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 
ÖDÜLÜNÜ ALDI
Bu sene 10.’su düzenlenen Altın Melek ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Edebiyat, sanat, müzik, sağlık, iş dünyası ve medyanın yer aldığı gecenin sunuculuğunu Tuğba Özay ve Olcay Kutluca üstlendi. Edebiyat dünyasına sunduğu katkılar ile beğeni toplayan ve sosyal medyada da oldukça etkili olan Yozgatlı yazar Hanife Mert Yılın En İyi Çıkış Yapan Yazarı ödülünün sahibi oldu. Ödülünü Altın Melek Ödülleri Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Kutluca ve ünlü sanatçı Tuğba Özay’ın elinden alan Yazar Hanife Mert mutlu olduğunu dile getirdi.
YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN YAZARI
Hanife Mert,  “ 10. Altın Melek Ödülleri kapsamında başarılı yatırımcıların, sanat, edebiyat, TV, basın ve iş dünyasından başarılı kimselerin pek çok dalda ödül aldığı gecede,  “ Yılın En İyi Çıkış Yapan Yazarı” ödülümü ünlü sanatçı Tuğba Özay ve Altın Melek Ödülleri Organizasyon Yönetim Kuru Başkanı Olcay Kutluca’dan almak beni son derece mutlu etti.  Kendilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnsana en çok kitap yakışır. Mürekkebin kuruduğu yerden kan akar. Ben de diğer yazar arkadaşlarım gibi mürekkebi kurutmamaya çalışıyorum. Kitap okuma oranının oldukça düşük olduğu ülkemizde, ortaya koyduğum eserlerimle karanlığa bir ışık yakmak için çaba sarf ediyorum.  Bu ödülü canım kızlarım Merve ve Hande, oğlum Çağcan ve desteğiyle her zaman yanımda olan editörüm, sevgili eşim Eyüp Mert ile beraber alıyorum.” dedi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi