“Gurbetten sılaya Yozgatlılar buluşması” temasıyla düzenlenen program siyaset, iş dünyası ve yurt dışından gelen gurbetçileri bir araya getirdi. Türkiye’nin ilk milli parkı çamlık içerisinde bulunan Çamlık Otel’de gerçekleştirilen programı Yozgatlı siyasiler ve bürokratlar bir araya geldi. 
Programın açılış konuşmasını yapan İYF Genel Başkanı Ahmet Yılmaz,  geleneksel hale getirdikleri program ile Yozgat üst kimliğiyle buluşmalı amaçladıklarını ifade etti.
Yılmaz, Üniversite bursları, Sportif faaliyet destekleri, İş adamları örgütlenmesi ve daha bir çok alanda çalışmalar yaptıklarını aktardı. 
‘Gurbetten Sılaya Yozgatlılar Buluşması’nın üçüncüsünü gerçekleştirdiklerine değinen Yılmaz, bu güne kadar yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğu nu belirtti.
Başkan Yılmaz, “İYF olarak ülkemizde yurt dışında hep ilkleri gerçekleştirdik. Yozgat’ımıza ve hemşehrilerimize hizmet etmenin gayreti içerisin de olduk. Bu kapsam da sadece bulunduğumuz faaliyet bölgemiz olan İstanbul’da değil hem Türkiye hem Avrupa da örgütlü ve organize bir şekilde çalışan, eğitim, spor, sanat, kültür, sosyal yardımlar, iş adamlarının örgütlenmesi, ticari faaliyetlerin artırılması, Yozgat’a yatırım ve istihdam konusundaki bu güne kadar yaptığımız çalışmaların ardından İYF olarak bir ilke daha imza atarak Yozgat Vakfını kurduk” diye konuştu.
Yozgatlılara yönelik hizmetlerine bir yenisini kurdukları Yozgat Vakfı ile sürdürdeklerine dikkat çeken Yılmaz, “Bugün burada bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk içerisindeyim. Yozgat’ımızın kalkınması ve gelişmesi adına atılacak adımlara her zaman destek olmaya hazırız. Ben inanıyorum ki burada; gerek değerli vekillerimiz gerekse yurt içi ve yurt dışından gelen temsilcilerimiz ilimizin gelişmesi adına yapılacak bütün çalışmalarda taşın altına elini değil gövdesini koyacak inançtadırlar. Biz Yozgat’ımız adına ülkemiz adına el birliği, gönül birliği içerisinde olduğumuz sürece yapamayacağımız, başaramayacağımız şey yoktur. Bu vesile ile bugün üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Gurbetten Sılaya Yozgatlılar Buluşmasına katılımlarından dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Programda ayrıca MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’te bir konuşma yaptı.     HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi