Taştan, Yozgat’taki mevcut durumu eleştirerek, “Seçim öncesi adaylar birçok vaatte bulunuyor. Ancak kazandıktan sonra yapılanlar bir sonraki dönemde yıkılıyor. Bu da Yozgat’ın gelişimine zarar veriyor. Son yıllarda 11 bin 500 öğrenci şehri terk etti. Gençlerimiz, sosyal aktivitelerin eksikliğinden ve sanat ile tiyatronun olmamasından şikayetçi,” dedi.
“Taştan’ın Gençlere ve Emeklilere Yönelik Projelerini anlattı “
Taştan’ın gençler için planladığı projeler arasında, sosyal aktivitelerin artırılması, mesleki eğitim merkezlerinin açılması ve gençlerin şehirle bağlarını güçlendirecek kafe ve sosyal alanların oluşturulması yer alıyor. Ayrıca, emeklilerin yaşam kalitesini yükseltmek için özel ev projeleri hayata geçirilecek.
Sokak hayvanları için barınak ve tedavi merkezi, mahallelere sağlık evleri kurulması, fabrika ve iş imkanlarının artırılması gibi birçok projeyi de gündeme getiren Taştan, Yozgat’ın sanayi ve sosyal yaşam alanında gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. Engelli vatandaşlar için de araç temini ve şehirdeki ulaşım alanlarının engelli dostu hale getirilmesi planlanıyor.
Taştan, “Yozgat’ı siyasi hırsların değil, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının merkezine alacağız. Belirlediğimiz projelerle Yozgat’ı yaşanabilir bir il haline getirmek için çalışacağız,” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi