Yozgat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Alanı’nda kurulan iftar çadırında her gün bin kişi gönül sofrasında buluşuyor.
Belediye Başkanı Celal Köse, Osmanlı döneminden bu yana Ramazan ayında kurulan iftar çadırları geleneğinin devam ettirdiklerini söyledi. 
İftar çadırında vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Köse, “Ramazan birlik ve beraberliktir, paylaşmaktır, berekettir. Aşımız, paylaştıkça bereketlenir” dedi.
Belediye Başkanı Köse, ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olduğunu aktardı. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yaptıklarını dile getiren Köse, ramazan ayı boyunca Cumhuriyet Alanı’nda kurulan iftar çadırında günlük bin kişiye yemek ikramında bulunacaklarını dile getirdi.
Başkan Köse, “Bu yıl da Ramazan ayı boyunca yine vatandaşımız ile bir aradayız. İftar sofralarımız kurulmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyorlar. Vatandaşlarımızla aynı sofrayı paylaşmaya ve birlik içinde olmaya devam edeceğiz. Ramazanın nimetiyle, biz paylaştıkça bereket çoğalıyor. Birlik ve beraberliğimiz de gün geçtikçe çoğalmaya devam edecek. Ramazan ayının ruhunu, birlik ve beraberlik içinde yaşatıyor olmaktan mutluyuz” diye konuştu.     SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi