Festival Yönetmeni Batuhan Kalaycı, festival hakkında heyecanını paylaşarak şunları söyledi: "Türk Sineması'nın duayen isimlerini Yozgat'ta ağırlayacağız. Sanatçılar, oyuncular, yönetmenler, senaristler vs. Uluslararası yönetmenlerin, ülkemizden her yaşta ve her şehirden pek çok ismin ve tabii basının da ilgisi büyük. 25 - 28 Ekim tarihleri arasında festival alanlarını dolduralım, filmler izleyelim ve söyleşilere katılalım. Festival Yönetmeni olarak belirtmek isterim bu sene herkes davetli!" dedi.
Bu yıl festivalde özel ödüller de dağıtılacak. Kalaycı, bu konuda şu bilgileri verdi: "Üstelik bu yıl ilk kez Mehmed Said Fenni adına En İyi Senaryo ödülü, Nida Tufekci adına En İyi Film Müziği ödülünü takdim edeceğiz." İfade etti.
Özellikle Yozgat'ta eğitim alan öğrencilere seslenen Kalaycı, şehrin festivale katkısının altını çizdi: "Öğrencilerime de sesleniyorum zira Yozgat'ta okumanın çok büyük bir avantajı var! Yıllarca üzerine konuşacağınız hatta staj, iş veya bir röportaj için randevu bekleyeceğiniz isimler şehrinize, üniversitenize geliyor. Siz de hocanız aracılığı ile bu festivalde misafir değil, ev sahibisiniz. Ülkemizin ve Avrupa'nın farklı şehirlerinden gelen 100 kişilik Gençlik Jürisine katılın ve onlarla zaman geçirin!" Şeklinde konuştu.
Yozgat'ın sinema ve kültürel hayatına katkı sağlayan Bozok Film Festivali, uluslararası boyutta daha fazla ilgi çekecek gibi görünüyor. 
Festival, sinema severler ve öğrenciler için önemli bir fırsat sunuyor. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi