Yozgat’ta siyasi partilerde Belediye Başkan adaylarını belirlemek için günlerdir süren heyecan adayların açıklanmasıyla birlikte son buldu. Artık siyasi partiler ve adaylar vatandaşların karşısına projeleriyle çıkmaya başladı.
Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi'ne ilişkin seçim takvimi işliyor. Siyasi partiler, aday listelerini en geç 20 Şubat Salı saat 17.00'ye kadar teslim edecek, bağımsız adaylar da aynı gün saat 17.00'ye kadar başvuru yapabilecek. Yozgat’ta siyasi partilerde belediye başkan adayları da netleştirdi. Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlere kendi adaylarıyla girecek seçimler için listeler yarın teslim edilecek.
Yozgat’ta AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Yeniden Refah Partisi, DEM, Hüda-Par ve Bağımsız adaylar yarışacak.
AK PARTİ KÖSE İLE DEVAM
Yozgat’ta 31 Mart seçimlerinde 11 aday yarışacak. AK Parti, mevcut başkan Celal Köse ile yola devam ederken, MHP, Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel’i merkeze çekerek aday gösterdi. Geçmiş dönemlerde nazaran CHP ve İyi Parti’de 31 Mart seçimlerine genç isimlerle girecek.
AK Parti Celal Köse, CHP Özkan Şengül, MHP Ömer Açıkel, İyi Parti Mustafa Görkem Taştan, SP Ziya Koçak, Deva Partisi Asım Çelikel, Yeniden Refah Partisi Kazım Arslan, Bağımsız Bekir Korkmaz, Bağımsız Osman Daştan, DEM Merve Eylül Bütün – Bager Aşkın, Hüda-Par Ramazan Zorlu’yu aday gösterdi.
SİYASET RENKLENDİ  
Yerel seçimlere az bir süre kala siyasi partiler  ve adaylar çalışmalarını yoğunlaştırdı.   Yozgat’ta belediye başkan adayları, seçim çalışmalarını ziyaret ve mahalle toplantıları ile sürdürüyor. Gündüz saatlerini, esnaf, vatandaş ve STK ziyaretleri ile değerlendiren adaylar akşam saatlerini de mahalle ve ev toplantılarıyla değerlendiriyor.
Tam kadro sahaya inen adaylar kapı kapı dolaşarak destek istiyor.
Yozgat’ta seçim heyecanı gün geçtikçe daha da artıyor. Adaylık süreçleri kesinleşen belediye başkan adayları sahaya indi.  31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için takvim işlemeye devam ederken, Yozgat’ta de siyasi arena hareketlendi. Seçim kampanyalarına başlayan adaylar tam kadrolarıyla meydanlarda boy göstermeye başladı. Kapı kapı dolaşan adaylar gün boyunca hem esnaf ziyaretlerini yapıyor hem sokakta karşılaştığı vatandaşlara kendini ve partisini tanıtıyor. Belediye Bşakan adaylarını sahada gören vatandaşlyar ise adaylara yoğun ilgi gösteriyor.
                           ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi