BEM Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, Zabıta Haftası münasebetiyle, Yozgat Belyediyesi görev yapan Zabıta Memurlarını ziyaret etti. 
Şaşmaz, Zabıta Müdürü Musa Baran ile buradaki zabıtaların ellerini tek tek sıkarak günlerini tebrik etti. Zabıtalara tatlı ikram eden ve çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileten Şaşmaz, Zabıta Memurlarının fedakarlıkları, güven ve huzur ortamını tesis etmek için yaptıkları çalışmaları dile getirdi. 
Başkan Şaşmaz,  zor ve önemli sorumluluğa sahip zabıtanın görevini fedakarca yerine getirdiğini belirterek, “Belediye ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi gören, vatandaşlarımızın huzuru, asayişi, güvenliği için fedakarca ve özveriyle çalışan Zabıta Teşkilatımızın 197. Yılını kutluyorum. Zabıta teşkilatları bulundukları kentlerde vatandaş ile birebir temas halinde olan, diğer güvenlik kuruluşları ile aynı sosyal şartlara sahip olmamalarına rağmen, gece gündüz görevinin başında olan bir teşkilat. Dolayısıyla yaptıkları işler de buna göre çok daha önem arz ediyor” dedi. 
Şaşmaz ayrıca 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Yerel Yönetim Hizmet Kolunda  kazanımlar elde ettiklerine dikkat çekti.
Şaşmaz, “Genel Yetkili Sendika olarak Hizmet Kolumuzdaki memurlarımızın sorumluluğu ile bir toplu sözleşme dönemini daha büyük bir tecrübe, istişare ve emekle; alanda, sahada ve masada mücadele ederek ortaya koyduğumuz irade sonucunda bütün dezavantajlara rağmen başarıyla sürdürdüğümüz kapsam, oran, tutar, hak, fırsat, imkân ve değişim yönleriyle 7. Dönem Toplu Sözleşmesini Bem-Bir-Sen olarak imza altına aldığımız Hizmet Kolumuza ait 21, Yerel Yönetim Memurlarımızı kapsayan Genel Toplu Sözleşmede 48 olmak üzere toplamda 69 Kazanımla taçlandırarak Üyelerimizin ve Kamu Görevlilerinin haklı gururu olduk. 7. Dönem Toplu Sözleşmede elde ettiğimiz kazanımlarımızla yerel yönetimlerde; patenti Bem-Bir-Sen’e ait olan sosyal denge sözleşmesi, yemek yardımı, nakdi yemek yardımı, nakdi tazminat, sosyal denge sözleşmesindeki kısıtlar gibi kronikleşmiş birçok soruna çözüm üretilirken, çalışanlarımızın haklı beklentilerini karşılamış olduk. 
Kazanımlarımız ile  Zabıta memurlarımızın yan ödeme zamlarını %100 artırdık. Zabıta memurlarımızın özel hizmet tazminatlarını 12 puan artırdık” diye konuştu.
Başkan Şaşmaz, ziyarette zabıta memurlarına kendi elleriyle de tatlı ikramında bulundu.            REŞİT ÜNAL