Ailelere destek
Aile kurumunun korunması, güçlendirilmesi, aile bütünlüğünün sağlanması ve aile değerlerinin sağlıklı bir biçimde gelecek nesillere aktarılması amacıyla vatandaşlara ücretsiz olarak "aile danışmanlığı" hizmeti sunuluyor.
Yozgat  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli,  Aile danışmanlığı hizmetimizden kadar 67  kişinin yararlandığını söyledi.
İl Müdürü Neşeli, Aile danışmanlık hizmetinin ücretsiz sunulduğunu aktardı. 
Neşeli,  aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmek, aile içi ilişkileri düzenlemek, evliliğin işleyişinde yaşanan ya da yaşanması muhtemel sorunların çözümüne destek olmak amacıyla ülke genelinde danışmanlık, eğitim ve farkındalık çalışmaları yürüttüklerini kaydetti. 
Neşeli, Vatandaşlara özellikle iletişim, problem çözme, çatışmaları yönetme, stresle baş etme ve çocuk yetiştirme becerileri konularında destek verildiğini vurguladı.
Hizmetler üç başlık 
altında sunuluyor
Aile danışmanlığı hizmetlerinin her aileye özel olarak ailenin değerleri ve hassasiyetleri göz önünde tutularak, ihtiyaçları doğrultusunda verildiğini dile getiren Neşeli, hizmetlerin eşlerin aile içi iletişim konularında yaşadıkları sorunlarla etkili bir şekilde baş etmelerini desteklemek amacıyla ‘Aile Danışmanlığı’, boşanma sürecinde olan çiftlerin bu süreci sağlıklı yönetebilmeleri amacıyla ‘Boşanma Süreci Danışmanlığı’ ve ‘Bireysel Danışmanlık’ olarak üç başlık altında sunulduğunu ifade etti.
E-devletten 
başvuru
Neşeli, vatandaşlara sunulan hizmetin daha çok kişiye ulaştırılması amacıyla başvuruların 2019'dan itibaren e-Devlet sistemi üzerinde bulunan “Aile Danışmanlığı Başvuru” ekranından da yapılmaya başladığını hatırlatarak,  "Vatandaşlarımız, e-Devlet üzerinden başvurdukları takdirde randevu alarak İl Müdürlüğümüz ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde aile danışmanlığı hizmeti alabiliyor. Bugüne kadar e-Devlet üzerinden yapılan 84 başvuruya danışmanlık hizmeti sunduk" diye konuştu.                  ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi