AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz bir dizi temasta bulunmak üzere bugün Yozgat'a geliyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Partili Belediye Başkanları ile bir araya gelecek olan Yılmaz, belediyelerin röntgenini çekecek. Yılmaz'a Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan eşlik edecek.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz  önderliğinde İl, ilçe ve Belde Belediye Başkanlarının katılımları ile yapılacak toplantıda belediyelerin 5 yıllık çalışmalarına ilişkin sunum yapılacak.
Yozgat’ta 2024 seçimleri öncesinde AK Parti teşkilatları ve belediyeleri bir araya gelecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Yozgat’a gerçekleştireceği programa Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’da katılım sağlayacak.
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yılmaz, Yozgat programı kapsamında ilk olarak il başkanlığını ziyaret edecek. Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Başkanı Yusuf Başer ve Yönetim  kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu,  Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı’nın yer alacağı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirme yapacak. Yılmaz,daha sonra Yozgat Belediyesi’ne geçerek Başkan Celal Köse’den yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alacak. Yılmaz, Yozgat Belediyesi ziyaretinin ardından AK Partili belediye başkanları ile toplantı gerçekleştirecek.
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yılmaz, Yozgat Belediyesi tarafından devam eden çalışmaları yerinde inceledikten sonra Ankara’ya dönecek.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 
AK Parti’nin belediyecilik anlayışının özünde şeffaflık, halka hizmet, değişim, gönüllere dokunma ve tevazunun öncelikli olduğuna dikkat çekti.
Başkan Köse, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde AK Parti’nin belediyecilik anlayışının özünde şeffaflık, halka hizmet, yatırım, gönüllere dokunma ve tevazu sahibi olmak önceliklidir. AK Parti her zaman olduğu gibi şimdi de vatandaşların talep ve beklentilerine hizmet üretmeye devam ediyoruz” dedi.
                         ÇETİN MERMERTAŞ