Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş,  Belediye başkanına seslenerek, “Hamaset ile verdiğiniz kararı feraset ile düşünmeniz gerekliliğini hatırlatıyorum” ifadelerini kullandı.
Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asılı olduğu yerden kaldırılmasına sert tepki gösterdi.
YAPILAN YANLIŞTAN 
GERİ DÖNÜN
İl Başkanı Altuntaş, "2002 yılından itibaren girdiği seçimlerden bugüne kadar AK Parti, ülkemizin ve dünya mazlumlarının umudu olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan, bu umudun ve o umuttan vazgeçmemenin sembolü olmuştur. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Erdoğan milletin gücünün üstünde bir güç görmemenin gür sesi olmuştur. Ancak, memleketimiz Yozgat adına ne acı bir tablodur ki Cumhurbaşkanımızın şahsıyla hesaplaşmaya gücü yetmeyenler, ülkemizin seçilmiş liderinin resmini hedef almıştır. Bugün Yozgat Belediye Başkanının, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini indirmesini %76 oy desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Yozgat halkına bir hakaret olarak görmekteyiz ve bunun sorumlularına  en ağır tepkimizi iletiyor, Yapılan yanlıştan geri dönülmesi gerektiğini düşünüyoruz."
HİZMETLERİ 
DESTEKLEYECEĞİZ
Bizim iktidar olarak gördüğümüz makamlar; bir hırs değil, gönül kazanma ve işinin hakkını verme yeridir. Bu manada AK Parti 21 yıl kendisiyle yarışmıştır. Neticede halkımız geçmiş dönemlerimizi değerlendirerek bize mesajını vermiştir. Bizden beklenen, yaptıklarımızın daha iyisinin yapılmasıdır. Dün olduğu gibi bugün de memlekete hizmet için her kesimle görüşmeyi ve birlikte hareket etmeyi bir vazife biliyoruz. AK Parti Yozgat teşkilatı olarak halkımıza olan hizmet borcumuzu Yozgat’ımızın yararına olan bütün hizmetleri destekleyeceğimizi ve yapılacak tüm yanlış işlerin karşısında olacağımızın  sözünü veriyoruz” dedi.
FOTOĞRAFI 
NEDEN İNDİRDİNİZ?
Yozgat’ın, Yozgat’lının ve yönetim olarak da AK Parti’nin hakkını yedirmedik yedirmeyeceklerinin altını çizen İl Başkanı Altuntaş şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını Ayasofya’yı açtığı için mi indirdiniz? Gazze’de filistinde dünyanın dört bir yanında mazluma kol kanat olduğu için mi indirdiniz? Kağan savaş uçağımızı SİHA’larımızı İHA’larımızı ve son teknoloji silahlarımızı yaptığı için mi indirdiniz? Yerli ve milli arabamız TOGG u ürettiği için mi indirdiniz? 3. Köprü ve dünyanın en büyükleri arasında gösterilen İstanbul havalimanını yaptığı için mi indirdiniz? İstanbul-Ankara-Yozgat-Sivas arasını hızlı trenle bağlayan ve Yozgata üç istasyon açarak hizmeti adeta Yozgat’lımızın ayağına getirdiği için mi indirdiniz? Şehir Hastanesi gibi bir hizmeti bir ilk olarak Yozgata getirdiği için mi indirdiniz? Kütüphaneler, organize sanayi bölgeleri gibi dev yatırımları getirdiği için mi indirdiniz? Yozgat’ımıza Havalimanı yaptırdığı için mi indirdiniz? Diyanet Eğitim Merkezi, Adalet Eğitim Merkezi yaptırdığı için mi indirdiniz? Yozgat merkez su hatlarının yenilenmesi, Büyük Cami Çevre düzenlemesi, modern kesimhane ve hayvan borsası, Mahalle konakları, genç ve çocuklarımız için 15 adet mahalle halı sahası yaptırdığı için mi indirdiniz?
VE; Daha saymakla bitiremediğimiz bir çok hizmetin yanında Size 2015-2019 yılları arasında AK Parti Çatısı altında belediye başkanlığı verdiği için mi indirdiniz?  Yozgat Belediye Başkanımız ; Hamaset ile verdiğiniz kararı feraset ile düşünmeniz gerekliliğini hatırlatıyorum.”
DERİN ÜZÜNTÜ YARATTI
İl Başkanı Altuntaş “ Dünyanın kabul ettiği Halkımızın çoğunluğu tarafından seçilen Ülkemizde ve ilimizde yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından takdir gördüğü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bu şekilde bir muameleye maruz kalması bizleri olduğu gibi vatandaşlarımızı da üzmüştür” ifadelerini kullandı. 
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yaptığı bu yanlıştan biran önce dönmesini, yapılan hatanın düzeltilmesini beklediklerini; kin, nefret ve ötekileştirme üzerine yapılan siyaseti tasvip etmediklerini kaydeden AK Parti İl Başkanı Altuntaş “Ancak bizler her zaman olduğu gibi elbette halkımızın tercihine saygılıyız. Milletvekillerimiz ve AK Parti tüm teşkilatımızla halkımızın yanında olmaya ve hep birlikte Yozgat’ımızın kazanımlarını desteklemeye, hizmet etmeye her zaman olduğu gibi devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.                        HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi