AK Parti’de kamuoyunu uzun süreden beri meşgul eden il başkanlığı konusu bu hafta içerisinde nihayete kavuşuyor.  AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer’in görevinden ayrılacak olmasından dolayı yerine yapılacak atama konusunda yoğun bir çalışma yapıldı. Parti içi temayülün  ve gerçekleştirilen bire bir görüşmelerin ardından genel merkez nezdinde çalışmaların bu hafta sonlandırılması bekleniyor.
AK Partide il başkanı düğümü çözülüyor.  Şükrü Yalman, Ahmet Mithat Çakıroğlu, Elmas Neslihan Uyar ve Harun Evcimen başta olmak üzere sürpriz isimlerin de genel Merkeze çağrılması bekleniyor.A
AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın da görüşlerinin alındığı süreç içerisinde bir isim üzerinde mutabık kalındığı öğrenildi.
AK Parti’de yerel seçimler öncesinde il ve bazı ilçe teşkilatlarının yenilenmesine yönelik adımlar bu hafta içerisinde sıklaştırılacak. Son günlerde kamuoyunu meşgul ve eden il başkanı kim olacak sorusunun cevabı karşılık bulacak. 
AK Parti’de kritik günlere girilirken hareketli günler yaşanıyor. Ak Parti İl Başkanlığı ile birlikte istifasını açıklayan ilçe başkanlarının yerlerine isim arayışları tamamlandı. 
AK Parti İl Başkanlığı için atamanın hızlandırılarak, yerel seçimler için çalışmalara start verilmesi bekleniyor.
Mevcut isimler üzerinde yapılan çalışmaların yanı sıra yeni isimler üzerinde de görüş alışverişi yapıldığı ifade ediliyor.  2024 yerel seçimlerine gidecek teşkilat yapılanması hedeflenirken, tabanı toparlayacak isimler de değerlendirildi. 
                                      ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi