Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte cadde ve sokaklara akın eden vatandaşlar 100. Yıl Meydanında toplanarak Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın'ın konuşmasını büyük bir heyecanla bekledi.
Akdağmadeni halkına teşekkür eden Belediye Başkanı Nezih Yalçın  ''2 aydır seçim meydanlarında çalışıyoruz. 31 Mart itibariyle girdiğimiz seçimlerde milletimize hizmet etmeyi bizlere nasip eden Allah’a şükürler olsun. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimize Salat-ü Selam olsun.
40 yıllık ömrümde her daim dualarını aldığım, saygıdeğer babacığım ve anacığıma teşekkür ediyorum, ellerinden öpüyorum. Mevla ömürlerini uzun ve bereketli eylesin. Bu süreçte evlatlarımın yükünü tek başına omuzlayan, sahalarda kadın kollarımızla birlikte canla başla çalışan sevgili eşime; Geceleri babasını beklerken uyuya kalan, ´´kurt balası kurt olur´´ sözünde olduğu gibi babası için çalışıp dualar eden yavrularıma; Beni öz evlatlarından ayırt etmeden her yüküme omuz veren saygıdeğer kayın pederim ve kayın valideme; Her zaman kendileriyle gurur duyduğum, babamın 8 kuzusu, benim canım kadar değerli ağabeylerime, ablalarıma, bacılarıma ve kardeşlerim kadar kıymetli eşlerine; Duaları ve nasihatleri her daim yolumu aydınlatan, yola çıkarken ellerini öpüp hayır dualarını aldığım, Akdağmadeni’mizin manevi kutupları hocalarıma, kuran kursları ve ilim meclislerinin hoca ve talebelerine; Beni evlatları yerine bağrına basan, dualarını eksik etmeyen, en kıymetli varlıkları evlatlarını vatana kurban veren Şehit Ailelerimize; Yaptığımız hizmetleri takdir ederek, bizleri yeniden aday olarak gösteren, Bilge Liderimiz, Türken Beyimiz, Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet Bahçeli Beyefendi’ye;  Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, Yozgat’ımızın ağabeyi Sayın Sadir Durmaz’a; Genel Başkan Yardımlarımıza, MYK ve MDK üyelerimize, Genel Merkezimizin kıymetli çalışanlarına; Nezih Yalçın  ’ın arkasında kim var diyenlere inat, ´´ Nezih Yalçın  ’ın arkasında ben varım diyerek´´ meydanları inleten, Yozgat’ın yiğit evladı, Milletvekilimiz Sayın İbrahim Ethem Sedef’e;  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız Tekin IRGATOĞLU ve il teşkilatımıza; İlçe Başkanımız Adem ALIÇ ve teşkilatımızın kıymetli mensuplarına Bizler 5 yıl boyunca bu millete ayırmadan, ayrıştırmadan hizmet ettik. Emeğimizin karşılığını veren, bizleri er meydanında yalnız bırakmayan, sandıkları patlatarak ilçemizin 11 mahallesinin tamamında bizleri birinci parti yapan herkese Canı gönülden teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi