1. Olağan Genel Kurula Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Osman Çiftçi, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Yozgat İl Başkanı Ferman Zararsız, Sivas Şube Başkanı İbrahim Eyce, Kayseri Şube Başkanı Emre Kocaman, Tokat Şube Başkanı Faruk Çevik, Çorum Şube Başkanı Hüsnü Aykan, Amasya Şube Başkanı Samed Balcı, Kırşehir Şube Başkanı Nurcan Özer, Kırıkkale Şube Başkanı Murat Erduran, Nevşehir Şube Başkanı Muhammed Fatih Mutlu ve şube yönetimleri katıldı.
“10 YILA 100 YILLIK BİR SENDİKAL GEÇMİŞ SIĞDIRDIK”
Öz Sağlık-İş Sendikası  Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Kurula Video Konferans sistemiyle bağlanarak haziruna hitap ettiSert “Gönül bir arada bulunmayı, bu güzel coşkuyu, demokrasinin bu güzel birlikteliğini ve gücünü yüz yüze yaşamayı, kol kola, omuz omuza kutlamayı arzu ediyor. Lakin geçirdiğimiz ara dönem sonrası faaliyetlerimizin fazlalığı, zamanın kıymetli kullanımı adına, delege seçimleri tamamlanan şube kongrelerimizi bir an önce bitirerek Sendikamızın ivmesini daha da hızlandırmak için bu kararı aldık. Dolayısıyla şu an Genel Başkan olarak belki fiziken aranızda bulunamıyorum ama gönlüm de, yüreğim de, aklım da sizinle.
Genel Başkan Yardımcılarımız, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılarımız kongrelerimizi gerçekleştirmek üzere beni temsilen oradalar. Bu demokrasi şöleni ve heyecanını sizlerle buradan paylaşmak da benim için son derece kıymetli , hepiniz şube genel kurulumuza hoş geldiniz.
10 yaşındayız…10 yıla 100 yıllık bir sendikal geçmiş sığdırdık. Türkiye’nin en büyük 3. İşçi sendikasıyız. Sağlık ve sosyal hizmet işkolunun en büyüğüyüz. Ülkenin 81 ilinde 85 şube başkanlığı kurmuş, örgütlenme ağı açısından Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bize gönül vermiş, bizimle yol ve dava arkadaşlığı yapmış  203 bin üyemiz var. Henüz sendikamızın çatısı altında olmayıp ama gönlünün bizlerle olduğunu bildiğimiz on binlerce sağlık ve sosyal hizmet işçisi kardeşlerimiz var.”dedi
Genel Kurula katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Sağlık çalışanlarının geçmişte yaşamış olduğu özlük haklarıyla alakalı sorunlardan bahsederek, Sağlık çalışanlarının yapmış olduğu fedakârca çalışmaları anlattı.
Belediye Başkanı Köse, HAK-İŞ Konfederasyonu Yozgat İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Ferman Zararsız ve Yozgat Şube Başkanımız Mehmet Akyol’a yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Sendikal çalışmalardan bahseden HAK-İŞ İl Başkanı Zararsız, son 20 yılda yaşanmış olan gelişmelerden bahsetti. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışına değinerek Genel Başkanı Devlet Sert’e teşekkür ve selamlarını iletti.
Genel Kurula katılan misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür eden Yozgat Şube Başkanı Mehmet Akyol Yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sendikamız Öz Sağlık-İş gerek örgütlenme ağının büyüklüğü gerekse işkolumuzun teşkilatlanma istatistikleri açısından Türkiye’nin en büyük sendikalarından birisidir.203 bin üyesi ile işkolumuzun lideri, işçi sendikaları arasında da Türkiye’nin en büyük 3. İşçi sendikasıyız.Bizlere bu onuru, bu gururu yaşatan başta Genel Başkanımız Devlet Sert ve Genel Merkez yönetimimiz olmak üzere, ülkenin bir başından diğerine uzanan büyük Öz Sağlık-İş teşkilatlarımıza, temsilcilerimize, en başta da üyelerimize Yozgat Şube Başkanlığı olarak bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Bizler sağlık ve sosyal hizmet işçileriyiz. Gerek çalışma düzenimiz gerekse önceliklerimiz diğer işkollarında görev yapan arkadaşlardan farklı. Biz bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan Sağlık İşçileriyiz… Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.
Elbette görevimizi yapıyoruz ama bizler bunu yerine getirirken vicdani sorumluluklarımızı, gece gündüz demeden yapmış olduğumuz fedakârca çalışmalarımızın da hakkının teslim edilmesini bekliyoruz. Onurlu bir sendikal yapının, ilkeli, kararlı, milli duruş sergileyen bir Konfederasyonun mensubuyuz.  Ülkemizin her bir yanında sürdürdüğümüz bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.” Şeklinde konuştu
                           HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi