Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına Maliye eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Yenifakılı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan İler ve çok sayıda Yozgatlı katıldı.
Ramazan hoşgörü ayıdır
Kur’an tilaveti ve duaların okunması ile başlayan programda Yozgatlılara seslenen Başkan Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana birlik ve hoşgörü ortamının devamlılığı için bu sofraları kuruyoruz. Ramazan hoşgörünün ayıdır. Mübarek Ramazan ayında küslükler bir kenara bırakılır, kin ve nefretten uzak durulur. Tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin Allah katında kabul olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yaşar’a teşekkür
Düzenlenen iftar programına ev sahipliği yapan Başkan Yaşar’a teşekkür eden Yenifakılı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Ramazan İler, “Yenifakılı Dayanışma Derneği olarak başkentte yaşayan Yozgatlıların kültürünü yaşatması ve birlikteliğin sağlanması için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu süreçte ihtiyacımız olan her an da yanımızda duran ve hemşeri derneklerine büyük önem veren Fethi Başkan’a teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.