SÖZ VERDİK YAPIYORUZ
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  mevcut projelerinin durumunu ve yeni projelerini kamuoyu ile paylaştı. Başkan Köse, ulaşımda 16, alt yapıda 7, üst yapıda 37, sosyal ve kültürel hizmetlerde 23, pandemi desteklerinde 4, sıfır atıkta 3 ve 11 proje olmak üzere 101 proje ile ilgili bilgilendirme yaptı.
Belediye hizmetleriyle ilgili sinevizyon gösterisiyle başlayan programda konuşan Başkan Köse, Belediye Başkanı olarak şehre hizmet etmeye çalıştığını söyledi.
Başkan Köse, göreve ilk geldiklerinde bir çalışma yaparak sorunları belirlediklerini hiçbir zaman arkaya dönüp bakmadan hızlı bir şekilde çalıştıklarını kaydetti.  Başkan Köse, “Söz verdik yapıyoruz. Cesaretli işler yaptık. Ticaretten gelmemiz, işadamı olmamızın bize verdiği cesaretle bu işleri yaptık. Bunları hep beraber yaptık” dedi.
HİZMET ETMENİN 
GURURU YAŞIYORUZ
Başkan Köse,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleri ve direktifleri ile belediye başkanı olduğuna değinerek  “Ak Partimizin bayrağını tekrar belediyemizin burçlarına astık. Koltuğa ilk oturduğumda sıcaklığını hissettim. Yılmadan ve usanmadan 95 eser ve projemizi hizmet yolunda hayata geçirdik. İnşallah devamını da getireceğiz. İlk başlarda biraz panikledik. Beklenti yüksek, ekonomik kriz var. ama biz yılmadan işimize bakarak büyüklerimizden siyasi destek aldık. Dimdik ayakta kalmayı başardık. Hizmet üretmenin gururunu yaşayacağız ve sizlere de yaşatacağız” ifadelerini kullandı.
Belediyelerin görevinin hizmet ettiği vatandaşları mutlu etmek olduğunu belirten Başkan Köse, 4 yıl boyunca bunu unutmadan hareket ettiklerini ve milletin bir kuruşunu zayi etmediklerini vurguladı.
Göreve geldiği günden bugüne kadar seçim öncesinde vaat ettiği projelerin birçoğunu hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Köse, hizmetlerle dolu 4 yılı geride bıraktıklarını ifade etti.
Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanılarak tamamlanan projelerden bahseden Başkan Köse, göreve geldiği günden bugüne altyapı ve asfalt çalışmalarını değerlendirdi. Başkan Köse altyapı ve asfalt çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 “Yozgat asfalt ile birlikte çamurdan kurtuldu. 4 yılda 132 bin ton asfalt serdik ve sermeye de devam ediyoruz. Alt yapı ile birlikte üst yapıyı da geliştirdik. Asfaltsız yer kalmayacak. 132 bin ton asfalt Yozgat şartlarında ulaşılması zor bir rakam. 172 kilometre asfalt, kaldırım ve yol çalışması yaptık. Bunları herkes gördü ve görmeye de devam edecek. Park bahçe ve bordür çalışmalarımız da hala devam etmektedir” diye konuştu.
DEV ADIMLARLA 
DÖRT YIL
Başkan Köse, sohbet havasında gerçekleştirdiği sunumunda şunları kaydetti:
31 Mart 2019’da hemşehrilerimiz emanetini bize teslim etti. Bu ömür, artık Yozgat’ımıza adanmış bir ömür demiştim. Şehrimize kendimizi adadık. Belediye meclis üyelerimizle, aşk ile çıktığımız yolun 4 yılını tamamladık. Emanete layık olmak, işin hakkını vermek ve bir avuç duada yer bulmak için gecemizi gündüzümüze kattık.
Tevazu, samimiyet ve gayretle 95 eser, hizmet ve projeyi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiye ve pandeminin oluşturduğu ekonomik krize rağmen canla, başla, aşkla çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Pandemi sonrası ekonomik krizin etkileri hala devam ederken, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde bakanlıklarımız ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Belediyemizin bütçesine yük getirmeden bir çok hizmet, eser ve projemize hibeler topladık.
Ulaşım, alt yapı, üst yapı ve diğer tüm başlıklarda söz verdiğimiz eser ve hizmetleri Yozgat’a birer birer kazandırırken, tasarrufu elden bırakmadığımız gibi, zor zamanlarda esnafımızı ve dar gelirli vatandaşlarımızı da yalnız bırakmadık. Belediyemizin tüm imkanlarını onlar için seferber ettik, etmeye devam edeceğiz.
Gençlere, kadınlara yönelik çok önemli projelerimizi uygulamaya aldık. Hamdolsun, ‘Aşkınan çalışan yorulmaz’ şiarıyla 365 gün eser, 7 gün 24 saat hizmet, hiç sönmeyen ışık bizim…
Önümüzde daha uzun yıllar var. Söz verdiğimiz her işin sağlanmasını el birliğiyle yapacak, Yozgat’ımıza hak ettiği hizmeti vermek için birlikte çalışacağız. Gönüller almaya, gönüller yapmaya devam edeceğiz. İnandığımız yolda gece gündüz çalışmaya devam edeceğis.
Yüce Mevla’mın izni, hemşehrilerimizin destekleri ile şehrimiz için aşkla, canla, başla çalıştık. Şehrimize hizmet, geleceğimize miras bırakmak için hep birlikte ve beraber, yan yana omuz omuza çalışmalarımıza devam edeceğiz.”