BEM  Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz , İtfaiye Haftası ve İtfaiye Teşkilatının 309’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı.
Başkan Şaşmaz, itfaiyecilerin gece – gündüz demeden canını ortaya koyarak çalıştıklarını vurguladı.
 Şaşmaz; “Öncelikle Ateş Savaşçıları tüm İtfaiye personelinin Haftalarını en içten dileklerimle kutluyorum. İtfaiye Haftasının bu yıl 309’uncu yılını kutluyoruz. BEM  Bir-Sen olarak her zaman itfaiye personelinin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.
Şaşmaz açıklamasında şunları kaydetti:
“İtfaiyeci yeminiyle görevlerine başlayan, kendi canlarını hiçe sayarak, fedakârca alevlerin içine dalan, dik yamaçlarda, sel sularında, deprem enkazında, trafik kazalarında, kendisine uzanan ellere sımsıkı sarılıp hayata tutunmasına vesile olan fedakarlık timsali Ateş Savaşçılarımız 309’uncu yılına ulaştı. İtfaiye Teşkilatımız; ilk İtfaiye Teşkilatı olan Dergâh-ı Ali Tulumbacı Ocağı’nın kurulmasından bu yana, canlarını hiçe sayarak, tüm canlıları; yangın, sel, deprem ve her türlü tehlikeden korumak için büyük bir özveri ile gece gündüz demeden canla başla çalışmaktadır. Milletimizin can güvenliği için mücadele eden ve bu kutsal görevi icra ederken şehit olan itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gücünü sevgi, cesaret ve inançtan alan, tehlikeye düşen her canlının imdadına yetişen, bu milletin cesur yürekli evlatları olan İtfaiye Teşkilatımızın 309’uncu  İtfaiyecilik Haftasını kutluyorum.”                            REŞİT ÜNAL