Başkan Aydoğmuş Ankara-Yozgat- Sivas hızlı treninin test sürüşü sırasında yaptığı kazayla ilgili açıklama yaptı. Kazada yaralanan işçilere acil şifalar dileyen Aydoğmuş, bundan sonra bu tür felaketlerle karşılaşmamak için dua ettiğini söyledi.
HIZLI TREN OYUNCAK DEĞİLDİR
Hızlı trenin bir oyuncak olmadığını belirten Aydoğmuş, “AKP ve Cumhur İttifakı partileri MHP, Hüdapar, Yeniden Refah, BBP ekonomide milleti ölüme götürdükleri gibi Ankara-Yozgat- Sivas arası hızlı trenle milleti ölüme taşıyorlar” dedi.
KAZALAR HATTA SIKINTI 
OLDUĞUNU GÖSTERİYOR
Ankara-Yozgat- Sivas arası test sürüşü yapan hızlı trenin açılışından itibaren sıkca kaza yapmasının hatta sıkıntı olduğunu ispatladığını ifade eden Başkan Aydoğmuş, “Yozgat’ta hızlı tren serüvenini şöyle bir hatırlayacak olursak, Ankara-Yozgat Sivas-hızlı tren hattı 2008 yılında  başladı, o günden bugüne her seçim dönemi proje bitti dendi, ancak biten birşey yoktu. O günden bugüne defalarca söyledik. Bu projede yanlış giden bir şeyler var, inceleme yok,araştırma yok, takip yok, kimi zaman tüneller çöktü , kimi zaman yağmurdan  rayların altı boşaldı, bazı viyadük ayaklarında hatalar var dendi. Ama iktidar her zamanki gibi vurdum duymaz tavırlarıyla hareket etti. Akp iktidarı bundan 3 sene önce hızlı tren açıldı dedi fakat açılan birşey yoktu. 5 ay önce seçimlerde  Cumhur İttifakı partileri genel başkanları ve dönemin Cumhurbaşkanı yardımcısı hemşehrimiz Fuat Oktay’ın katılımıyla hızlı trende yolculuk yaparak  büyük biri çoşkuyla hızlı tren açılışı yapıldı. Yozgat Cumhuriyet meydanında miting eşliğinde hızlı tren açılışı yapıldı. Tüm Akp teşkilatı raylara koştu, resimler çekinildi. Hızlı tren açıldı dendi lakin, o günden bugüne kaza üstü kazalar yaşandı. Yapıldığı günden itibaren Sivas ili Eşmebaşı köyü bölgesinde bulunan tünel 8 kez göçtü, 2023 haziran ayında  Sivas-Yozgat hattı Sorgun bölgesinde rayların altı yağmurdan boşaldı, daha sonra arkasından yolcu taşıyan hızlı tren gelirken önde giden kılavuz tren raydan çıktı, yolcular otobüsle tahliye edildi. Şimdi ise hafta sonu açtık dedikleri hızlı tren yine kaza yaptı, klavuz tren raydan çıktı.” diye konuştu.
İKTİDAR KAZALARI GÖRMEZDEN GELİYOR
Yozgat’ta seçimlerden önce büyük bir coşkuyla hızlı treni kullanıma açan iktidar mensuplarının hızlı tren kazalarını görmezden geldiğini aktaran Aydoğmuş, ”Siyasi malzeme olsun diye her seçim  dönemi tren açılışı yaparak milletin canını hiçe saymak nasıl bir duygu?  Biz hizmeti eleştirmiyoruz, kalitesizliği vurdum duymazlığı eleştriyoruz. Çünkü Hızlı tren oyuncak değil, can taşıyor ve
olası bir kaza facia olur.  Şimdi iktidara ve Cumhur İtrifakı partilerine soruyorum.  Bitmeyen kullanıma hazır olmayan bir hizmeti neden kullanıma açıyorsunuz. Neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz. Herzaman söylüyoruz. Ankara-Yozgat-Sivas hızlı tren hattı henüz  kullanıma hazır değil, yolcu taşımaya müsait değil, bitmediğini adınız gibi biliyorsunuz. Bakın 6 ay önce açtığınız hızlı tren sürekli kaza yapıyor, arızalanıyor, Allah bilir daha kaç kaza yaşayacağız. Allah göstermesin yolcuların başına birşey gelse hesabını kime soracağız.  Beyler; hizmet güzel lakin siyasi yalanlarınıza alet ederek bitmeyen hizmeti kullanıma açmak tambir cahillik. Bakınız, Ankara-Yozgat-Sivas Hızlı Tren hattında  çok fazla eksik var. Acilen yolcu taşımayı bırakın, milleti siyasi hırslarınıza kurban etmeyin. Milleti ölüm yolculuğuna götürmeyin.” şeklinde konuştu. 
                                                     HABER MERKEZİ