Başkan Aydoğmuş yaptığı açıklamada, Yozgat'ta gençlerin dijital ortamdan kurtarılması ve ufuklarının açılması için tüm spor branşlarının geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, yerel yönetimlerin fiziki şartlara uygun alanlar oluşturarak, projeler üreterek, maddi desteklerde bulunarak ve gençleri yeteneklerine göre spora, sanata ve kültürel faaliyetlere yönlendirmesi gerektiğini belirtti.
Başkan Aydoğmuş, Yozgat'ın spor tarihinde önemli başarılar elde edildiğini ve bu başarıların ilin tanıtımına büyük katkı sağladığını hatırlattı. Yimpaş Yozgat Spor'un 1. Lig'de oynamasının gurur verici bir başarı olduğunu ve Yozgat'ın tanıtımına büyük katkı sağladığını ifade etti. Ayrıca, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kadınlar Hentbol takımının başarısının da ilin tanıtımı açısından önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Aydoğmuş, 17 Eylül'de Türkiye Kupası ön eleme maçlarında mücadele edecek olan Yozgat Belediye Bozok Spor'a başarılar dileyerek, kupayı Yozgat'a kazandırmalarını temenni etti. Aynı zamanda Yozgat'ta sporun geliştirilmesi için antrenman sahalarının artırılması gerektiğini ve bu konuda il ve ilçe belediyelerinin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Başkan Aydoğmuş'un son olarak “Yozgat tan büyük bir eksiklik olarak gördüğüm, başta futbol takımları olmak üzere, diğer spor branşlarında da antrenman sahalarının eksik olduğunu, bu kapsamda antrenman sahaları sayısının artırılması gerektiğini belirlemek istiyorum. 
Gençlik Spor Bakanlığı,  İl ve ilçe belediyeleri spor branşları antrenman sahaları alt yapısını yaparlarsa inanıyorum ki Yozgat 'ta her şey çok başka olacak ve  sporu geliştirici faaliyetler artacaktır diyorum.” Şekline konuştu. 
              HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi