Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı Özgür Özel,  4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak olan 38. Olağan Kurultay öncesinde Yozgat’ta partililerle bir araya geldi. 
CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, beraberinde Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ile birlikte Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar’ı İl Başkanlığı'nda ziyaret etti. 
Özel, 81 ildeki ilk ziyaretlerini Yozgat'a yaptıklarına dikkat çekerek, “Baba evindeyiz. Biz bugün Yozgat’ta baba evinin çorbasını tüttürenlerin konuğuyuz. Bu evin tapusu kimseye kayıtlı değildir. Ne Özgür Özel’indir ne Kemal Bey’indir. Ne Ecevit’teydi ne İsmet Paşa’daydı. Baba evinin tapusu bir isme kayıtlıdır, o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu baba evinin çok daha fazla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının üye olacağı bir çekim merkezi haline getirmek için çıktığımız yolculuktan haberdar etmek istiyoruz” dedi.
SAHADA ÖRGÜTLERİMİZ 
YALNIZ KALDI
Özel, Mevcut yönetim anlayışının içerisinde yıllardır süren yönetim mimarisinin aksayan yönleri özellikle Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin sahada madden ve manen yalnız kaldıklarını ve bu konudaki eksikliklerin bir türlü giderilmediğini söyledi. 
Çok uzun yıllar boyunca mali sıkıntıların çözülmemiş, kendisini tekrar eden, eksik kalan bütçelerin, yereldeki yöneticileri sıkıntıya soktuğunu ileri süren Özel, ‘’İstedikleri gibi siyaseti yapmaları elindeki imkanların olmaması, gençlik kollarının, kadın kollarının bütçe, ödenek sıkıntıları çekmesi ve ayrıca da Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe başkanlarının, il başkanlarının birer siyaset öznesi olmak yerine geçen dönemler içinde bu siyaseti esas yapan ve esas yapıp da genel merkezi yönlendirecek olan, o ilin gerçeklikleri neyse, yerel seçimdeki tercihler noktasında milletvekillerinin tercihleri, sıralamaların tercihleri varsa ittifak, ittifakın yapılmayacağı, yapılır noktasında onların yönlendirmelerini, önermelerini son karar aşamasında onların tasdikleri olmaksızın bir şeye evet denilmemesi gibi noktalardan başlayarak, İle yapılan bir ziyarette baba evinde çay içmeden ya da ziyaretin sonunda baba evinden vedalaşıp bir yorgunluk kahvesi içmeden ayrılmaya kadar örgütü işin merkezinde tutan bir anlayışın yeniden hakim kılınıp, yerelden Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir kez daha morallenmesi, bir değişimin, bir dönüşümün yaşandığı yerelden yapacağız’’ dedi. 
KIRIP DÖKMEYECEĞİZ
Özel açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılının cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve kuruluş ilkelerine husumet duyan birileri tarafından yönetilmesi içimize sinmiyordu. Ancak 14 ve 28 Mayıs günlerinde iki büyük üzüntü, iki büyük şok yaşadık. Bir milletvekilimizin de Yozgat’tan olmaması, hepimiz gibi Yozgat’taki partililerimizin yüreğini yaktı. Bu süreçten sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir özeleştiri ve parti içinde yoğun bir değerlendirme yapılması gerektiğini, örgütü odağa alan, yapılan doğruları biriktiren, yapılan yanlışları terk eden bir anlayışa kavuşması gerekiyordu. Geçen süre, şu an parti yönetiminde olan bazı arkadaşların hiçbir şey olmamış gibi davranma noktasındaki tercihleriyle bir ayrışma noktasına geldik. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir değişim içinde olması gereklidir ama 'bu değişimin hem kararlı hem vefalı olması gerekir' demiştim. Genel Başkanımızın incitilmemesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin dostlarını mahcup edecek ve karşısında olanları memnun edecek bir görüntüye savrulmaması gerektiğini hep savunduk. Bugüne kadar kurduğumuz her cümle, kullandığımız üslup, içinde bulunduğumuz bütün şartlar ve kadrolarımızın bu noktadaki hassasiyetini hep birlikte takip ettik, etmeye devam edeceğiz. Kimse bizden geçmişteki bazı kötü örneklerde olduğu gibi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni kırıp dökerek, yakıp yıkarak, Sayın Genel Başkanı kamuoyu önünde rencide ederek bir muhalefet ve parti içi rekabet beklemesin. Partimizi zora düşürmeden ama doğru bildiklerimizi söyleyerek, eksik gördüklerimizi dile getirerek devam edeceğiz.” İHA