Yozgat’ın başkentteki gözü, kulağı olan AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan her fırsatta kabine üyeleriyle bir araya gelerek talep ve beklentileri dile getiriyor. Akgül ve Şahan Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelirken, Milletvekili Şahan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı TBMM’de ziyaret etti. Sağlık Bakanı Koca’ya, doktor talepleri ve devam eden projeler iletilirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır’a sanayi alanındaki talepler iletildi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan,  kabine üyesi bakan görüşmelerine devam ediyor. TBMM’ye gelen Bakanları adeta kıskaca olan  vekiller talep ve beklentileri bir bir aktarıyor.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Mili Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i ziyaret eden Yozgat sevdalısı, kentte yapılan, devam eden ve yapılacak yatırımları değerlendirdi.
AK Parti Milletvekili Süleyman Şahan, Bakanlık düzeyinde yaptıkları görüşmelerde kentte yapılan, devam eden ve yapılacak yatırımları değerlendirdiklerini söyledi.
Yozgat’ın menfaatine olan her çalışmanın takipçisi olduklarının altını çizen Milletvekili Şahin,  Sağlık, spor, eğitim, çevre ve şehircilik, ulaştırma ve altyapı, enerji, turizm ve diğer bir çok alanda Yozgat’ın yatırımlara kavuşacağını müjdeledi.
Yoğun meclis çalışmalarının yanı sıra Bakanlarla verimli görüşmeler yaptıklarına değinen Milletvekili Şahan,  iletişim kanalları ve diyalog kapılarını açarak yol almaya devam ettiklerini ifade etti.
Yozgat’ta yapılan çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulunduklarını belirten Milletvekili Şahan,   kentin sorunlarının, beklentilerinin takipçisi olmaya devam ettiklerini kaydetti.
Milletvekili Şahan, “Tüm konuların takipçisiyiz. Şehrimizin ihtiyacı olan konuların çözüm yolları üzerinde duruyoruz.  Kabine üyesi  bakanlarımızı ziyaret ediyoruz. Bakanlarımızın sıcak ilgilisi ve alakalarını görüyoruz. Yozgat’ta devam eden ve planlanan birçok proje üzerine istişarelerde bulunuyoruz. Devam eden projelerin hızlandırılması, planlanan projelerin ise süratle hayata geçirilmesi konusunda  taleplerimizi iletiyoruz. Devam eden projelerin de planlananların da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kentimizin menfaatine olan her konuda, bütün kapıları çalmaya, çözüm bulmaya gayret edeceğiz” dedi.
Milletvekili Şahan, önceki Sağlık Bakanı Koca, dün de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır ile bir araya geldiklerini hatırlatarak şunları kaydetti:
“Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır beyefendiyi makamında ziyaret edip ilimizin taleplerini ilettik.
Sayın Bakanımıza misafirperverliği ve ilimize olan alakalarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.
Sağlık Bakanımız Sayın Dr.Fahrettin Koca beyefendiyi makamında ziyaret edip ilimizin taleplerini ilettik. Sayın Bakanımıza misafirperverliği ve ilimize olan alakalarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.”               ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi